SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İlk sermaye artırım isteği Sermaye Piyasası kurulu (SPK) tarafından reddedilen G.Saray sonunda muradına erdi. İkinci başvurusunda SPK’dan olumlu yanıt alan sarı-kırmızılı ekip, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) konuyla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, Sermaye Piyasası Kurulu’nun, 1 Şubat tarihli ilke kararının değerlendirilmesi neticesinde şirket tarafından; 600 milyon lira olarak belirlenen kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 13 milyon 940 bin 421,90 lira olan çıkarılmış sermayenin; tamamı nakden karşılanmak suretiyle (yüzde 300 bedelli) 55 milyon 761 bin 687,60 liraya çıkarılmasına karar verildiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Anılan ilke kararı kapsamında, sermaye taahhüt borçlarının ortaklarca nakden ve defaten ödenmesine, mevcut ortakların rüçhan haklarının ilgili mevzuat çerçevesinde nominal değeri 1,00-TL olan beher hisse için 10,00-TL karşılığında primli olarak kullandırılmasına, bu kararla ilgili her türlü iş ve işlemin ifası için yönetimin yetkilendirilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.”