SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Milliyet’ten Cemal Ersen’in haberine göre Yıldırım, direkt kendisini hedef alan tribünler için “Penaltıyı ben mi atamadım? Topu kolumun altından kaçırıp ben mi gol yedim? Beni ve yönetimi istifaya davet edenler belli gruplar. F.Bahçe camiası ve bu takıma zarar veriyorlar. Ama istediklerini alamayacaklar” ifadelerini kullandı.

Yönetim olarak teknik direktör ve futbolcuların her türlü ihtiyacına yanıt verdiklerini ve desteklediklerini belirten Yıldırım, “Beklentiler elbette yüksek. Biz de bunları karşılamak için buradayız. Ancak bazı gruplar var ki bunlar bilinçli olarak cephe alıyorlar. Kim oldukları belli. Bunlar beslenip bağıran insanlar. Bu sadece F.Bahçe Kulübü'nün sorunu değil, Türk Futbolu'nun sorunu. Çözümü de gayet açık. İşleteceksin 6222 sayılı yasayı, temizleyeceksin hepsini. Bu tür insanların niyeti açık. Kamuoyu bunu böyle bilmeli” diye konuştu.

‘TRANSFERLER KABUL GÖRDÜ’

F.Bahçe Kulübü dergisinin bugün yayınlanacak sayısında taraftara, camiaya, teknik heyete ve futbolculara önemli mesajlar vereceğini de belirten Başkan Aziz Yıldırım, ara transfer döneminde kadrolarına kattıkları oyuncularla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Biz bir futbolcuya 25-30 milyon euro verip transfer mi yaptık? Kime kaç para ödediğimizi borsaya bildiriyoruz. Açsınlar baksınlar F.Bahçe Kulübü'ne maliyetleri kaç para imiş? Ayrıca adığımız oyuncuların kalitesi ve kariyeri belli. Elbette kısa bir uyum süreci olacak. Ben takımımın hâlâ şampiyonluk yarışının en güçlü adayı olduğunu söylüyorum. Ancak futbolda bir gerçek de var. Her sene şampiyon olunacak diye bir kural yok. Bir sene olursun, öteki sene olamazsın. Ama F.Bahçe olarak biz her sezon büyük başarılar hedefleyen bir düşünceye sahibiz.”

Emre, Reto Ziegler ve Webo'nun transferlerinin futbol dünyasının önemli bölümü tarafından doğru kabul edildiğinin altını çizen Yıldırım, “Bazı televizyon programlarında eleştiriler yapılıyormuş. Hiç birini izlemiyorum. Bazıları kasıtlı ve F.Bahçe'yi hedef alan yorumlarla yıpratmaya çalışıyorlar ki, bunlar geçmişte olduğu gibi yarın da istediklerine ulaşamayacaklar” vurgusunu yaptı.