SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Görünen o ki tarihin en düşük puanlı şampiyonuna tanıklık edeceğiz… 18 takımlı ve 3 puanlı sistemde 2006-07'de F.Bahçe, 70 puanla mutlu sona ulaşmıştı.

Galatasaray puan kaybediyor, Fenerbahçe yeniliyor, Beşiktaş kazanamıyor, Antalya takılıyor… Peki sezon sonu ipi kim göğüsleyecek?

 

FUAT AKDAĞ

Takımlar zaten puan almakta zorlanıyorlar. Bu gidişle 70 puan şampiyonluk için üst limit olur. Buradaki sorun şu; alttakiler mi yukarıya yetişti, yukarıdakiler mi aşağı indi, asıl tartışılması gereken bu.

MEHMET DEMİRKOL

Bu sezon şampiyonluk kupası verilmese de olur. Çünkü kimse şampiyon gibi oynamıyor. Birincilik ile şampiyonluk aynı şey değil. Böyle devam ederse ligimizden sadece bir birinci çıkacak. Bu da yüzde 50 G.Saray olur. Benim tahminim 66- 67 puanın şampiyonluk için yeteceği. Yani 70 puan yeter de artar.

İSKENDER BAYDAR

70 puanı bulabilirler mi bilmiyorum. Bu şartlarda giderlerse 70 puana ulaşmaları mümkün değil. 20 maçta 37 puan G.Saray'ın 14maçta 33 puan toplaması gerekir ki sergiledikleri bu performansla çok zor duruyor. Drogba geldikten sonra G.Saray'ın puan kazanma ivmesi artacaktır ama yine de “70 puan” çok iyimser bir tahmin şampiyonluk için.

ŞANSAL BÜYÜKA

Lig tarihinin en hasarlı sezonunu yaşıyoruz. Şampiyon adayları eski yıllarda olduğu gibi “Ensesine vur ağzından lokmasını al” kolaycılığıyla puan toplayamıyorlar artık. Çok düşük puanlı bir şampiyon çıkacak. Yine de şampiyonluk için 70 puanın biraz üzeri gerekecek.

TÜMER METİN

70 puan bile iddialı bir limit. 67'yi bulan şampiyonluk için avantajlıdır.Neden mi? Artık bu ligde kimse kolay kolay kazanamıyor. Kasımpaşa'yı, Antalya'yı, Eskişehir'i, Bursa'yı hatta hatta Elazığ'ı, Akhisar'ı kolay yenebilir misin? Bu maçlara “3 puan cepte” diye bakabilir misin? Bakamazsın. 70'i bile rahat bulamazsın.

GÜNTEKİN ONAY

BU sezon 70 puan yeterli olur. Yarışın içindeki Beşiktaş'ın ve F.Bahçe'nin kalan 14 maçta 30 puanın üzerinde alması zor. İkisi de hem içeride hem dışarıda kazanmakta zorlanıyor. G.Saray 14 maçta 33 puanın fazlasını alabilir.

Yayınlanma Tarihi:10:46,