SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe maçının kendileri için çok önemli, kritik olduğunu dile getiren Eneramo, ”Bunu bilerek gittik, buna göre oynadık. Hepimiz tek bir yürek olarak oynadık. Herkes bütün motivasyonunu ortaya koydu. Mental olarak da buna bu şekilde hazırlanmıştık. Bence galibiyetimizi etkileyen faktörler bunlar oldu” ifadelerini kullandı.

Eneramo, ara transfer döneminde Fenerbahçe’den teklif aldığı yönünde haberlerin çıktığının hatırlatılması üzerine, şunları kaydetti:

‘TÜRKİYE’DEN VE YURTDIŞINDAN TEKLİFLER…’

”Ara dönemde bu tip haberler çıkıyordu ama resmi olarak bir teklif almadım. Ben de bir takım haberler görüyordum, çevremde görenler bana soruyordu ama resmi bir teklif almadım. Zaten o dönemde de Sivasspor’un futbolcusuydum, hala da öyleyim. Takımım için elimden gelenin en iyisini yapıyorum, takımım için savaşıyorum. Sivasspor’u iyi bir yere getireceğiz, iyi bir sezon geçireceğiz. Bunun sonrasında belki Türkiye içinde veya yurt dışı teklifler olabilir, onları bilemiyorum.”

“Futbolda neyin ne olacağı hiçbir zaman belli olmuyor. Bakarsınız burada devam ederim, bakarsınız başka alternatifler olur, onları değerlendiririz. Milli takıma davet edilmek istiyorum ve bu yüzden Avrupa arenasına çıkmam benim için önemli, buranın futbolcusuyum, tek hedefim Sivasspor için elimden gelenin en iyisini yapıp bu takımı daha iyi yerlere taşımak.”