SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sonun başlangıcı bağırarak geldi

Volkan’ın yediği hatalı gol ve Kuyt'ın kaçırdığı penaltı sonun başlangıcı gibiydi. Fenerbahçe'nin kaybettiği puanlar adeta bağıra bağıra geldi. Önce Aykut Kocaman ile başlayayım… 3 yeni ismi ilk onbirde oynatmak çılgınlıktı. Takımla sadece iki anrenmana çıkan Emre, Webo ve Ziegler'i sahaya sürmek sadece duygusallığın ürünüydü. Sırf taraftar mutlu olsun diye böyle bir tercih yapmak, ateşe körükle gitmekten başka bir şey olamazdı.

Adalet dağıtmak kolay iş değildir. Hele hele Fenerbahçe gibi geniş bir kadroya sahip olan takımın başındaysanız, işiniz çokzor demektir. Bol alternatifin olması bazen tatlı sıkıntıyı da beraberinde getiriyor. Bu sezonun en istikrarlı ismi Hasan Ali Kaldırım'ı tribüne göndermek kantarın topuzunu kaçırmak anlamına gelir.

Lider Galatasaray'ın puan kaybettiği haftada, öncelikli amaç kazanmak olmalıydı. Ne yazık ki, Aykut Kocaman ‘Şov yaparak' sonuca gitmeyi planlamıştı. Erken gelen gol sonrasında futbolcular arasında panik havası yaşandı. Sabırlı ve sakin oynamasına alıştığımız Fenerbahçe, doldur-boşalt ile rakip kaleye inmeye başladı.

Kuyt’a 90 dakika sabretmek bir hoca için en büyük hatadır. Hollandalı hatalı pas rekoru kırdığı maçta, çok kötü oynadığı dakikalarda penaltı kullanmaya çalıştı. Penaltı ilk kez kaçmıyor, son kez de kaçmayacak. Ancak 1-0 geriye düşen takımda atışı kullanan isim Kuyt olmamalıydı.

Dün gecenin bence en dramatik anı Semih Şentürk'ün oyuna girdiği dakikalardı. İnsanın içi sızlıyor. Yıllardır milyon dolarlık transferlerin gölgesinde kalan Semih, hep zor anlarda kurtarıcı olarak oyuna girer. Bazen kurtarır, bazen de dün gece olduğu gibi katkı yapamaz.

Taraftar her zaman haklıdır. Sezon başından beri yanlışlar zinciri birbirini kovalıyor. Başkan Aziz Yıldırım ve Aykut Kocaman her gün kan kaybediyor. Her kötü sonuç yeni bir tepki oluşturacak. Alex hep bir kabus olarak Yıldırım ile Kocaman'ın karşısında duracak. Sadece transfer yapmak ile başarı gelmiyor. Bilmem anlatabildim mi?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek