SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ara transfer döneminde 35 milyon euroluk bonservis bedeliyle Shakhtar Donetsk’ten Rus ekibi Anzhi’ye geçen Brezilyalı yıldız, transferiyle ilgili net konuştu.

‘ZATEN YETERİNCE PARAM VAR’

Rus futbol tarihinin en pahalı 3. transferi olan Willian; “Rusya’ya fazla para almak içni transfer olduğum iddiaları doğru değil. Eski kulübüm Shakhtar Donetsk, bana ne kadar istersem o kadar para verebileceğini söylemişti. Orada zaten yeterince para kazandım. Sportif anlamda başarılarda yaşadık ama artık oradan ayrılma zamanı gelmişti” diye konuştu.

‘KERİMOV BENİ ETKİLEDİ’

Brezilyalı futbolcu yeni kulübü Anzhi’yi, uzun vadeli planları olan bir kulüp olarak tanımlarken; “Anzhi’nin sahibi Suleiman Kerimov ile yaptığım görüşme transfer olmamdaki en büyük etkendi. Kulüp, Dağıstan’da bir futbol ekolü yaratmak istiyor. Ve futbolu daha popüler yapıp, çekici hale getirmek istiyor. Bu beni etkiledi.” dedi.

24 yaşındaki kanat oyuncusu, 2007 yılında Brezilya’nın Corinthians takımından Shakhtar Donetsk’e transfer olmuş ve forma giydiği 140 maçta 20 gol atmayı başarmıştı.