SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Futbol Federasyonu’nun internet üzerinden yaptığı oylamada 11 maçta 5 gol atan Danny Welbeck, ikinci olurken, üçüncü sıraya da Ashley Cole yerleşti. Euro 2012 takımın üç golünün de asistini yapan ve pek çok asist değerinde pas atan kaptan Steven Gerrard ise oylamada birinci sırada yer aldı.

St. George’s Park’ta yapılan ödül töreninde konuşan tecrübeli oyuncu, “Ben hâlâ genç hissediyorum ve her maça sanki ilk maçımmış gibi çıkıyorum. İngiltere formasını giydiğim her an benim için büyük gurur.” ifadelerini kullandı.

İngiltere’nin teknik direktörü Roy Hodgson’da törende söz alırken, “Genç oyuncular Steven’a baktığında 100’den fazla kez milli formayı giymiş bir oyuncuyu görüp, ‘Aman tanrım, milli takıma bizimle aynı yaşta başlamış ve 14 senedir  orada, müthiş bir kariyer.’ diye düşünüyorlar. Gerrard örnek alınması gereken bir oyuncu” diye konuştu.

Gerrard’da görülmemiş bir azim ve futbol aşkı olduğunu söyleyen Hodgson, “Steven’ın bu azmi, hırsı ve futbol aşkı bulaşıcı. Onun başka güzel yanı ise tek mevkinin adamı olmaması. Orta sahanın her yerinde rahatça oynayabiliyor. Savunmadan atağa kadar… Önümüzdeki yıllarda da Gerrard’ın milli forma altında olacağından eminim.” dedi.

Steven Gerrard, İsveç’e karşı oynanan ve 4-2 kaybettikleri dostluk maçında 100. kez milli formayı giymişti.
(goal.com)
Yayınlanma Tarihi:13:42,