SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın Karabükspor ile 2-2 berabere kaldığı maçta 10 kişi kalan rakip karşısında kaçan iki puan ve hakem Yunus Yıldırım'ın kötü yönetiminin de önüne geçen bir konu vardı: Samet Aybaba-Manuel Fernandes krizi… Tecrübeli teknik adamın, skor 2-2'ye geldikten sonra kendisini oyundan çıkarmasına kızan Portekizli yıldız, kenara gelirken hocasının elini sıkmadı. Bu olay aslında varolan bir krizin su yüzüne çıkmasına neden oldu.

TAKIM İYİ DİYE SUSUYORDU

Aybaba takımın başına geçtiği dönemlerde, deneyimli çalıştırıcının antrenman yöntemlerini ve taktik bilgisini eleştiren Fernandes, yakın çevresinde bu konuda yakınmalarda bulunuyordu. Samet Aybaba'nın Beşiktaş'ı yönetecek kapasitede olmadığını düşünen Portekizli yıldız hocasının futbolculara yaklaşımı konusunda da problemli olduğuna inanıyordu. Ancak siyah-beyazlıların beklenenin üzerinde bir performansla ligin ikinci yarısının başına kadar gelip, şampiyonluk yarışının içinde kalması bu sorunların ötelenmesine neden olmuştu.

BUNDAN SONRA BARIŞ ZOR!

Karabük mücadelesinde yaşananlar nedeniyle ikili arasındaki gizli soğukluk patlak verdi. Kendisini oyundan alarak taraftarın ve medyanın önüne attığını düşünen Fernandes zaten aslında hiç sevmediği Samet Aybaba'ya tepkisini elini sıkmayarak gösterdi. Aybaba ile Fernandes arasında sadece medya ve taraftar önünde göstermelik bir barış olabilir. Ama ‘Manu' bundan sonra Aybaba ile yıldızının barışması çok zor. Hatta bu durum Fernandes'in siyah-beyazlı ekipteki geleceğini bile etkileyebilir!

Hüseyin ÇAĞLAR / AMK