SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi’nde başarılı bir sezon geçiren Maliye Milli Piyango, CEV Kupası’nda da aynı performansını sürdürerek yarı finale kaldı.

Takımının finale kalması ile ilgii konuşan Maliye M.P antrenörü Joshko Milenskoski,”CEV Kupası’nda başından beri kimse bize şans tanımıyordu. Biraz piyangodan çıktık sanırım” dedi.

Kulübün sezon başında başlattığı projenin iyi sonuçlar verdiğini ve ligi de hedeflenenden yüksek bir seviyede tamamladıklarını belirten Milenskoski,  “Rakiplerimizle kıyaslandığında düşük bütçeli bir takımız. Bizim en önemli silahımız çok çalışmak. Kulüp yönetimi elinden gelen herşeyi yapıyor ve bizden hiçbir şeyi esirgemiyor. Bize sadece çalışmak kalıyor. Geçen yıl 4’üncü olmamız kendimiz dahil herkese sürpriz oldu. Özellikle Avrupa kupasına katılmayı hiçbirimiz beklemiyorduk” dedi.

Bu yıl takımı Avrupa kupası maçlarına göre oluşturduklarını belirten Milenskoski, “Geçen sezon ki başarının ardından takımdan ayrılan, daha yüksek bütçeli takımlara giden arkadaşlarımız oldu. Biz de elimizdeki imkanlar dahilinde alabileceğimiz en iyi oyuncuları aldık. İlk yarıyı ikinci sırada bitirdik. Bu sezon karşısında kazanamadığımız takım yok. Bence bizim farkımız takımın içindeki iletişimin çok iyi olması. Oyuncularım teknik ekibe çok güveniyor ve tüm direktiflere uyum gösteriyor. Çok iyi çalışarak açıklarımızı kapatıyoruz” dedi.

Türkiye liginin büyük bir patlama yaşadığını ve çok iyi bir seviyeye çıktığını da anlatan Makedon çalıştırıcı, “Ligde çok büyük bir mücadele var. Çok iyi yatırımlar yapılıyor. Türkiye voleybolda gerek oyuncu, gerek antrenör olsun herkesin görev almak istediği bir lige sahip. Türkiye yükselen bir değer” dedi.

Makedon antrenör ayrıca yarı finalde favori takımın rakipleri Andreoli olduğunu ve ellerinden geleni yapıp finale kalmaya çalışacaklarını belirtti. (ntvspor.com)

Yayınlanma Tarihi:13:18,