SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tahmin ediyorum Lodos'un kaldırdığı tozlar Fatih Terim'in gözüne girip rahat- sızlık vermişti. Yoksa hiçbir teknik direktörün Emre Çolak gibi futbol fukarasına 90 dakika tahammül edeceğini sanmıyorum. ‘'Yetenekli'' ama olmuyor. Olmuyormuş. Olur olur..

Sirklerde olur Emre gibi futbolcular. Top sektirirler, akrobasi yaparlar. Fakat takım içinde oynayacak, dişlinin parçası gibi görev alacak futbolcu olamazlar. Bakın net yazıyorum.. Emre Çolak futbolcu falan olamaz. Olamadı, olamayacak da. Kafası nerede bilmiyorum. Ne büyük talihsizliktir ki Beşiktaş maçında gol attı. Cebine kredi koydu. Ama o sahada olduğu sürece G.Saray taraftarının kalbi yerinden çıkıyor. Aklı uçuyor. Ve inanılması güç ama Terim ona sabrediyor. Eskiden “torpilli'' derlerdi bu tipler için. Acaba torpilli kim?

Sneijder için “Hazır değil'' diyorlar. Onun ölüsü bu G.Saray'da oynar. Bir takımda iki futbolcu birbirine pas veremez mi? 20 dakika oynadı Hollandalı'nın aldığı her top, verdiği her pas 90 dakika oynayan, hazır sayılan tüm arkadaşlarından daha etkiliydi. Fizik olarak eksikleri olabilir. Ama dünkü G.Saray'da fizik olarak uçan, ruh olarak coşan, maçı alıp götürebilecek tek bir futbolcu var mıydı ki; “Sneijder hazır değil.'' Kime göre, neye göre hazır değil? Fatih Terim sanıyorum yanlış tercih yaptı. Eğer Sneijder yedek, Emre 11'deyse yanlış var ortada.

Defans evlere şenlik, forvet uyur-gezer, orta saha kayıp! İnanılmaz. Bu takıma ne oldu? Bir açıklaması olmalı. Amrabat'ın el-ayak koordinasyonu sıfır. Engin ayakta duramıyor. Geçen seneki Elmander'in yerinde yeller esiyor. Dany saatli bomba. Bir de şöyle düşünün.. Bursaspor kötü durumda. Hocası gitmiş, şehir takıma tepkili.. Gidebileceğin en iyi şartlarda gidiyorsun Türkiye'nin en zorlu 3-4 deplasmanından birine.. Ama ne bir organizasyonun, ne bir futbol aklın, ne bir liderin var sahada! Fatih hoca da formsuz anlaşılan. Yoksa öğlen GS Store'a imza törenine yolladığı Amrabat'ı atmazdı sahaya..

Bursa sadece G.Saray'dan çok koşarak, kaptığı toplarla bile kazanabilirdi. Ama dün şanssız günlerindeydi. Muslera iyi oynadı.

G.Saray umut vermiyor. En ufak bir ışık yok. Sorumluluk almıyorlar. Sahada düşünmüyorlar. Terim bu takımı nasıl toparlayacak bilmiyorum. Ki görünen toparlaması zor. Schalke maçları kötü geçerse çorap söküğü gibi öyle bir çözülürler ki; kimse bir daha G.Saray'ı ayağa kaldıramaz!