SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 20. haftasında Trabzonspor’a 4-1 mağlup olan Gaziantepspor’da, Teknik Direktör Hikmet Karaman istifa etti.Basın toplantısında istifasını açıklamayan Karaman, Başkan İbrahim Kızıl’a istifasını sundu.

İSTİFA SİNYALİ VERMİŞTİ

Gaziantepspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Trabzonspor karşılaşmasının ardından düzenlediği basın toplantısında,buldukları pozisyonları değerlendiremeyince böyle bir skorla karşılaştıklarını belirterek, “Maçın 13. dakikasında skorun 3-0 veya 2-0 bizim lehimize olması gerekiyordu. Deplasmanda oynuyorsunuz, rakibinize karşı karşıya net pozisyonlarınız var. Futbolcuysanız böyle pozisyonları değerlendirmeniz gerekiyor. İyi takımlar karışısında bunları değerlendireceksiniz ki rakip oyun disiplininden kopacak, demoralize olacak. Belki de bu sonuç bizim lehimize bu şekilde olacaktı. Ama tam tersi oldu. İkinci yarıda golle başlamayı düşünürken yediğimiz gol bütün direncimizi kırdı. 3–4 net pozisyonu değerlendiremedik” dedi.

“PAY BULACAK KİŞİLERE DE MESAJLARI VERDİM”

Karaman, transferlerin geç yapılmasıyla ilgili eleştirilerde de bulunarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Futbolda hazırlık kampları, transfer dönemi var. Oyuncular burada hazır olur, fiziksel ve taktiksel uyumları burada sağlanır. Ama maalesef hazır olmayan oyuncuları maçlarda oynatarak bir takım modeli çıkarmaya çalışıyoruz. Teknik adam olarak kendimde hata payı buluyorum. Pay bulacak kişilere de mesajları da verdim.

Ama maalesef soyunma odasında takımın üzgün hali insanın canını sıkıyor. Dolayısıyla buraya gelirken takımın potansiyeli ve önümüzdeki senelerde bu takımla haklı işler yapmak için gelmiştim. Ama maalesef sezon başı yaşamış olduğumuz başkanın şanssız olayı, oyuncu kayıpları var. Buna rağmen alınan 20 puan vardı ilk devrede.

Hazırlık kampına yeni bir düşünceyle doğru hamlelerle başlamayı düşünürken hem transferde hem de gelişmelerde, maalesef kelimeyi söylemek istemiyorum, bu günlere geldik. Dolayısıyla bir teknik adam olarak farklı işler yapmak istiyorum. İnsan üzülüyor. Bazen bu üzüntüsü sıkıntılara yol açıyor. İnşallah bundan sonraki dönem için de her şeyin hayırlısı olur. Ben de gelişmeleri yakından takip edeceğim.”

 

Yayınlanma Tarihi:20:03,