SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gaziantepspor Yönetim Kurulu üyesi ve başkan İbrahim Kızıl’ın kardeşi Mehmet Kızıl, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından gazeteci Ökkeş Özekşi’yi tehdit etti.

Bu sezon başarısız haftalar geçiren ve mali açıdan da sıkıntılar yaşayan Gaziantepspor’un yönetim kurulu üyesi ve basın sözcüsü Mehmet Kızıl, sıkıntıları köşesinde kaleme alan Gaziantep27 Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Ökkeş Özekşi’yi tehdit etti.

‘SENİ GÖRDÜĞÜM YERDE TEKME TOKAT DÖVECEĞİM’

Mehmet Kızıl yazdığı bir mesajda, “Ökkeş Özekşi, bundan sonra Kızıl ailesini küçük düşürecek haberyaparsan aynı gün doğduğuna pişman edeceğimi dünya duysun” ifadelerini kullandı.

Kızıl bir başka mesajında ise, “Benim ailemi küçük düşürecek haberler yaparsan, ben seni ilk gördüğüm yerde tekme tokat döveceğim. Seninle ciddi kavga edeceğim” diye yazdı. Yaşanan tehdit olayları üzerinetaraftarlar Ökkeş Özekşi’ye destek verdi.

Deneyimli gazeteci Ökkeş Özekşi ise Mehmet Kızıl tarafından daha öncelerde de tehdit edildiğini ifade ederek, “Bundan öncede yaptı. Şikayet etmeye değer bulmuyorum. Mehmet Kızıl’ın tehditi, Gaziantepli’lerin bu kişiyi tanımasını sağladı. Tavır koyup, tepki veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.