SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dile kolay 7.6 milyon euro bonservis bedeli, yıllık 2.3 milyon euro garanti paraya gelmişti Kanarya'ya… Beklenti yüksekti ama olmadı.Kocaman, Avrupa Ligi'nde yola devam edeceği listede Sırp futbolunun üstünü çizdi.

Sarı-lacivertliler’de teknik direktör Aykut Kocaman'ın gözdesiydi Milos Krasic… CSKA'da oynadığı futbolla Avrupa devlerinin radarına giren Sırp futbolcu, Juventus'ta karar kılmıştı. İtalya'daki ilk sezonunda ‘orta karar'dı. İkinci yılında ise kulübeye mahkum oldu. Onun yeteneklerine güvenen Kocaman her şeye rağmen istedi, yönetim de büyük fedakarlık yaparak Juventus'la kıran kırana pazarlıklar sonrası 7.6 milyon euro ödeyerek Sırp yıldıza ‘çubuklu' giydirdi. Krasic de yıllık 2.3 milyon euro kazanacaktı. Kanarya'nın görkemli transferinden çok şey bekleniyordu ama ilk başlarda “Formuna kavuşması için zaman lazım” açıklamaları yapıldı.

SABIRLAR TÜKENDİ

Ancak haftalar haftaları kovaladı, takımı alıp birkaç seviye yukarı taşıması beklenen Krasic daha ayağına aldığı topu 10 metre ileri taşıyamıyordu. Öyle ki maçlarda ıslıklanmaya başlamıştı. Teknik direktör Kocaman da bu haliyle Krasic'e şans vermiyordu. Ve beklenen oldu. “Asıl Krasic'i 2. yarıda görün” diyen Sırp futbolcuya devre arası da yaramadı. 18 kişilik kadroya dahi giremeyen yıldız oyuncu son olarak Avrupa Ligi listesinden de çıkarıldı. Kocaman toparlanamayan Krasic'i işine yaramayacağı için istemedi.

TEK GOLÜ GÖZTEPE’YE

Milos Krasic'in sarı-lacivertli forma altında gollere ve asistlere imza atması bekleniyordu. Ancak Sırp futbolcu beklentileri karşılamaktan çok uzaktı. Süper Lig'de 10 maçta boy gösteren Krasic tek golünü kupada Göztepe'ye atabildi. Krasic, F.Bahçe'nin ligde ve Avrupa'daki yolculuğunda takım arkadaşlarına yardımcı olamadı. Takım arkadaşlarıyla hala kaynaşamayan Krasic doğumgünü resimlerinde veya ortak hareket edilen ortamlarda herkese uzak duruyor.