SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de takıma geri dönen Emre Belözoğlu, Sivasspor yenilgisinin ardından,takım içinde 3 günde hissettiklerini ve mücadele sonunda Aziz Yıldırım’ın kendilerine söylediklerini açıkladı..

İŞTE EMRE BELÖZOĞLU’NUN AÇIKLAMALARI

“Maç öncesinde ve esnasında atmosfer mükemmeldi. Çok özlediğim bir atmosferdi bu. Teşekkürden başka sözüm yok taraftara. İstediğimiz gibi başladık maça, tempo yaparak başlamayı başardık ama beklemediğimiz bir gol, baskın oynarken gol yedik. İlk maçımda bu talihsiz dakikalardan biri de bana nasip oldu. İlk maçımda taraftarın verdiği destek ve akabinde böyle bir mağlubiyet kötü oldu. Kaptan olarak , taraftarımızdan özür dilemekten başka yapacağım yok. 14 maç kaldı, ligin boyu kısaldı hata yapanın kopacağı zamanlar bunlar. İyi başlangıç yapmak isterdim, artık toparlanmak lazım bir an önce. Böyle büyük camiada beklentilere karşılık vermek için, taşın altına elimizi sokup, elimizden geleni yapacağız”.

“Başkanımız maç sonunda içeri geldi ve ‘devam edeceğiniz, kazanmak için oynayacağız' dedi. Kolay günler geçirmiyoruz. 3 günde bunu hissettim. Ancak bu camiada bundan daha zorunu da yaşadım ben. Birlik olmak lazım. Menfaatlerin birleştiriciliği hepimizin üzerinde. Öncelik Fenerbahçe. İnşallah iyi skorlarla bütünlüğü yakalamak istiyoruz. Lig enteresan bir hal aldı. 3-4 maç kazanan en büyük favori olabilir. İnanıyorum bizden bekleneni sahaya yansıtır, akıllı oynarsak yapabiliriz. İstenen oyun bugün maçın başında vardı, golden sonra penaltı kaçtı. Şansa inanmıyorum çok istemek ve çalışmamız lazım”.