SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de Bursaspor’un lider Galatasaray’ı ağırladığı maçta, yeşil-beyazlı taraftarlar bu sezon ilk kez tribünleri tamamen doldurdu. Bursaspor taraftarları,maçtan saatler önce stat çevresinde toplanmaya başladı. Taraftarlar, takımları lehine tezahürat yaptı, Galatasaray’ı ıslıkladı. Yeşil-beyazlı taraftarlar, ısınmak için sahaya çıkan futbolcuları, ”Alemin kralı buraya” temposuyla tribünlere çağırdı.

Futbolcular da taraftarların bu çağrısına karşılık verdi. Taraftarlar tüm futbolcuları tek tek tribünlere çağırarak ”yumruk şov” yaptırdı. Fenerbahçe maçında ofsayt gerekçesiyle sayılmayan golün ardından sevinmediği için eleştirilen Tuncay Şanlı da taraftarlarca tribünlere çağrılarak alkışlandı.

Tribünler, Tuncay’dan özür dilemesini istedi. Tribünlerin bir diğer ilgi gösterdiği futbolcu ise adı sıkça Galatasaray ile anılan Serdar Aziz oldu. Bursasporlu taraftarlar, ”Serdar bizimdir” diye tempo tuttu.

Bursasporlu taraftarlar, başlama düdüğünden önce tüm takımı el ele tribünlere çağırarak alışladı.

BURSA TRİBÜNLERİNDE İLGİNÇ PANKARTLAR

Bursasporlu taraftarlar, tezahüratları kadar açtıkları ilginç pankartlarla da dikkati çekti.Açık kale arkasında, ”Hiç kimseyi sevmedim seni sevdiğim kadar”, maraton tribünde ”Sevmenin bedeli acı çekmekse, çekmeye hazırız senin elinden” yazılı pankartlar yer aldı.

Maraton tribünde ayrıca Pablo Martin Batalla için, ”Nosotros Sonam Os Lo Reali Zas Batalla (Biz hayal edelim sen gerçekleştir Batalla)” yazılı pankart açıldı.

Bu tribünlerde yine Batalla için ”Mutluluğun Pablo’su”, ”Sadece sen”, ”Bata Goal” gibi dövizler yer aldı.

YÖNETİME TEPKİ

Maraton tribününde bulunan bir grup taraftar, ”yönetim istifa” diye tempo tuttu. Diğer tribünler ise bu tezahürata ıslıklarla karşılık verdi.

ABDÜRRAHİM ALBAYRAK’A SEVGİ GÖSTERİSİ

Bursasporlu taraftarlar, Galatasaraylı yönetici Abdurrahim Albayrak’a büyük ilgi gösterdi. Kapalı tribündeki Bursasporlu taraftarlar, Albayrak’ı yanlarına çağırdı. Bu çağrıyı karşılıksız bırakmayan Albayrak, yeşil-beyazlı taraftarlarla hatıra fotoğrafı da çektirdi.

İki takım futbolcuları sahaya ”Ekmeğinizi israf etmeyin” yazılı pankartla çıktı.

Yayınlanma Tarihi:19:53,