SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Küçük bir kasabada doğduğunu belirten Sivok, futbola yapacak fazla bir şey olmadığı için başladığını dile getirdi. “Benden 3 yaş büyük abimle beraber, henüz 4 yaşımdayken futbol oynamaya başladım.” dedi

‘PİŞMAN DEĞİLİM’

“İtalya'nın Udinese takımında oynarken 6 ay eski takımım Sparta Prag'a kiralık olarak gittim. Sonrasında çeşitli ülkelerden teklifler geldi. Bunların arasındaki en güzel teklif Beşiktaş'tan gelendi. Çek Cumhuriyeti'nde Beşiktaş'ın ismi Türkiye'nin en büyük takımlarından biri olarak anılır. En başta kafamda bazı şüpheler vardı Türkiye'yi fazla tanımadığım için ama bu kararı verdiğim için çok mutlu oldum. Hiç pişman değilim.”

‘TAKIMIN BİR PARÇASI OLMAYI SEVİYORUM’

“Beşiktaş'ın taraftar grubu çok güçlü, çok destekleyiciler. Böyle olması normal çünkü futbol Türkiye'de çok seviliyor ve Beşiktaş da Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biri. Taraftarlarımızın benden memnun olmalarından ben de çok sevinçliyim, benim için çok önemli. Ancak ben özellikle bana ilgi göstermelerinden ise takıma ilgi göstermelerini tercih ederim. Bazı oyuncular yıldız karakterli olur. Taraftarların sürekli kendi adlarını seslenmelerini isterler. Bense böyle olmayı sevmiyorum. Takım ruhu içinde, takımın parçası olmayı seviyorum.”

‘SAKATLIKLARDAN KORKMUYORUM’

“Futbol hayatım boyunca birçok sakatlık yaşadım. Bunlardan ikisi çok ciddi sakatlıklardı. Bundan fazla korkmaya gerek yok. Çünkü yeterince çalışılırsa sakatlıklardan geri dönmek mümkün. Tabii uzun süreli sakatlıklarda insanın morali bozulabiliyor. Hem takımla beraber hem de birey olarak çok çalışmak, çok iyi beslenmek, kendine bakmak lazım ki böyle sakatlıklardan eski performansı gösterebilecek şekilde dönülsün.”

‘TÜRKİYE’DE SEVİYE YÜKSELDİ’

“4.5 yıldır Türkiye'de futbol oynuyorum. Son 2-3 yıldır buradaki futbol kalitesi çok yukarılara çıktı. Avrupa'daki ekonomik krizden dolayı ve Türkiye'deki kulüpler iyi teklif verdikleri için çok iyi yabancılar burada oynamaya başladı. Yetenekli Türk oyuncularla beraber kalitenin arttığını ve ligin zorlaştığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda aralarında çok ciddi rekabet olan birkaç kulüp var. Yabancı bir oyuncu olarak bu maçlarda oynamak beni çok heyecanlandırıyor.”