SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe'yle 2.5 yıllık sözleşme imzalayan Emre Belözoğlu, dün basın toplantısı düzenledi ve şu ifadeleri kullandı: “Benim için tranfser 3 gün önce başladı. Gerek hocamla gerek sayın Ali Yıldırım ile yaptığım görüşmelerde benim adıma aslında kabul edilemeyecek kadar güzel bir teklif vardı. Daha önce futbolu F.Bahçe'de bırakmak istediğimi söylemiştim. Bazen ayrılırken dileklerimiz, hayallerimiz sekteye uğrayabiliyor. Hayatta bezen istemediğimiz şeylerle karşılaşabiliyoruz demiştim. Benim de ayrılmam o zaman kendi adıma Aykut Hocam ve F.Bahçe adına daha hayırlıydı. Şu anda gelmemin daha hayırlı olduğunu düşünüyorum.

‘YUVAMA DÖNDÜĞÜMÜ HİSSETTİM’

Artık birbirimize sarılma zamanı. Aykut Hoca benim büyüğümdür. Benim çocukluğumda evimin odasında 2-3 tane oyuncunun posterini asmıştım. Bunladan biri kendisiydi, bunu da yürekten hocama söylemiştim. Yaşadığımız sıkıntılar oldu. Her futbolcunun yaşayabileceği şeylerdi bunlar. Biz zaten o dönemi kapatmıştık.

Önemli olan F.Bahçe'nin başarısıdır. Tekrar F.Bahçe'nin başarısı için buraya geldim. Hocamızla yöneticilerimizle yaptığımız görüşmeler gayet uyumlu gerçekleşti. Buraya geldiğim, yuvaya döndüğüm için çok mutluyum. Umarım hep birlikte çok güzel başarılara bu şanlı forma altında imza atarız.

‘ŞAMPİYONLUK YAŞAYACAĞIZ’

Ben burada uzun süreler geçirdim. F.Bahçe çok büyük bir camia. Beklentiler her zaman çok yüksek. O yüzden kolay ikinci yarı olmayacak. 3 kulvarda da iyi bir şekilde gidiyoruz. Dünyanın en iyi takımları, çok büyük transferler yaparak kendi ligleri ve Avrupa Kupaları'nda çok üst seviye başarılar elde edemiyor. Bu işin gerçeği. Gerek Türkiye Kupası'nda Gerek Avrupa Kupası'nda takımın konumu mükemel devam ediyor.

Lider olmasak da G.Saray'ı takip ediyoruz. 5 puan fark kapanmayacak fark değil. Daha önce çok daha fazla puan farkıyla gelip şampiyonluklar yaşadım bu camiada.”

‘ÖNEMLİ OLAN BİZİM NE YAPTIĞIMIZ’

Takımın kendisi gelmeden önce de çok kaliteli olduğunu vurgulayan Emre, daha önceki 4 yıllık F.Bahçe serüveninde çok önemli bir şey öğrendiğini söyledi: “Bizim için gerçek olan rakiplerimizle yapacağımız mücadele. Ben gelmeseydim de çok iyi bir şekilde devam edecekti. Ben de elimden geldiğince takıma katkı vermeye çalışacağım. 4 sene boyunca bu camianın içinde öğrendiğim bir şey var. Önemli olan F.Bahçe'nin ne yaptığıdır. Bizim götereceğimiz performans ligin kaderini belirleyecek.”

Eser ERENLER / AMK