SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona Kulübü eski başkanı Joan Gaspart takımın yıldızı oyuncusu Lionel Messi’yi savundu ve Real Madrid maçı sonrasında Arjantinli yıldız ile ilgili çıkan haberlerin doğruluğundan şüphe duyduğunu söyledi.

Çarşamba günü oynanan 1-1 eşitlikle sonra eren El Clasico’nun ardından Lionel Messi’nin Real Madrid yardımcı antrenörü Aitor Karanka ve futbolcu Callejon’a sataştığı ve birtakım hakaretlerde bulunduğu iddia edilmişti.

Konuyla ilgili olarak Sport‘a konuşan Gaspart takımın Arjantinli golcüsü Messi’nin böyle bir şey yapmış olacağına ihtimal vermediğini belirterek, “Messi son derece kibar ve düzgün bir futbolcu. Kendisiyle ilgili çıkan bu haberlere şüpheyle yaklaşıyorum. Takım olarak kendi işimize odaklanmalı ve başkalarının söylediklerini umursamamalıyız. Kağıt üzerinde iyi bir sonuç elde ettik ancak rövanş maçı oynanmadan kesinleşmiş bir şey yok.” yorumunu yaptı.

Gaspart ayrıca Real Madrid maçında sahaya atılan bir çakmağı hakeme vermek isteyen Pique’ye engel olan Puyol’un davranışını doğru bulduğunu belirterek, “Puyol’un yaptığı doğru bir hareketti. Bu ülkede yeterince gerginlik var ve maalesef futbolun da bir farkı kalmadı.” şeklinde konuştu.

goal.com

Yayınlanma Tarihi:11:21,