SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milan'ın yeni transferi Mario Balotelli, İtalyan devi için forma giyerek hayalini gerçekleştirdiğini belirtti. İtalya Milli Takım oyuncusu Manchester City'den 21 milyon avroluk bonservis bedeli karşılığında San Siro'ya transfer olmuştu.

Basın mensuplarına yeni kulübünde önemli bir isim olmayı amaçladığını söyleyen 22 yaşındaki yıldız oyuncu, “Burada olmaktan dolayı sıkıntı çekmiyorum, bunun yerine gerçekten gurur duyuyorum. Her zaman Milan için oynamak istemiştim. Şimdi adam olarak döndüm ve futbolcu olarak umarım büyürüm ve mümkün olduğunca uzun süre burada kalırım. Inter'den ayrıldıktan sonra İngiltere'de yetişme fırsatı buldum. Inter ile birçok kez bir şeyler kazandım, bazen de kazanamadım. Fakat burada kahraman olmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Kulüp için önemli bir oyuncu olmak istediğini her fırsatta dile getiren İtalyan oyuncu, “Burada olmak gerçekten hayalimdi, fakat konuşmak yerine futbol oynamayı tercih ederim. Aynı zamanda City taraftarına da teşekkür etmek istiyorum. Beni ne olursa olsun desteklediler. Her zaman orada takım arkadaşlarım ile antrenmanlarımı ve maçları hatırlayacağım. Geri kalanı zorluydu, onları da unutmayacağım. Premier Lig mükemmel bir lig fakat ben sadece bunu bir macera olarak düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Eski takımı Inter'e karşı gol atılınca sevineceğini söyleyen Balotelli, “Inter taraftarlarının bu konuda bana kızmaya haklarının olduğunu düşünmüyorum. Açıkçası ıslıklandım fakat bu futbol” diye konuştu.

Silvio Berlusconi'nin kendisini ‘çürük elma' diye çağırmasıyla ilgili bir kininin olmadığını söyleyen İtalyan oyuncu, “Başkan beni çürük elma diye çağırdığı için özür diledi. Fakat ben öyle bir şey dediğini duymamıştım. Hiçbir seçimde oy kullanmadım ve bu konuda utanmıyorum. Ne olursa olsun burada olmak benim hayalimdi. Burada uzun yıllar top oynamak istiyorum ve şimdi sadece oynamak istiyorum” şeklinde konuştu. (Goal.com)

 

Yayınlanma Tarihi:12:34,