SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nerede Beşiktaş taraftarı? Feda mı Veda mı? Tribünler boş! Buraya kadar nahoş… İki takımda sahada, tribünler ayakta. Önce Beşiktaş diye haykırıyor. Sonra Karabük'ü de tribüne çağırıyor. Burası çok hoş. Gelelim maça. Forma kırmızı. Beşiktaş'ın en büyük şansı. Rakip Karabük cesur. Arena,Saraçoğlu,Avni Aker farketmiyor. İnönü'den de çekinmiyor. İkisi de 4-1-4-1 ile başladı. Oyun taktikleri aynı. Kıran kırana, topu kaybeden pazara misali. Coşkulu başlayan Beşiktaş. Boş alanlar yakalayarak rakibin gardını düşürmeye çalışıyor. Ancak yıllardır aynı hastalık Beşiktaş'ta; kim gelirse gelsin, Stankoviç'ten bugüne hep aynı sıkıntı.

Orta sahaya yakın defans kurgusunun arkasına atılan toplar Kartal'ın kalesinde krize sebep oluyor. Ferguson'da gelse,Wenger'de gelse,Guardiola ile Mourinho'yu beraber koy kulübeye inanmıyorum çözüm bulsunlar bu defans dörtlüsüne… Hücum yaparken defans hep unutulur. Ama bu coşkulu Beşiktaş'ta daha çok unutuluyor. İyi mi kötü mü çözemedim. Duran toplarda Beşiktaş'ın, Fernandes'in üstüne hiç yok. İbrahim Toraman'ın gol kokusunu alması mucize değil fakat o ayağı orada uzatabilmek her golcünün ! harcı değil. Bravo Toraman'a. Karabükspor'u iyi çözmüş diyemeyeceğim Beşiktaş kurmaylarına zor olan basiti görmekti. Ve gördü Aybaba hoca ilk yarıda! Evet ilk yarıda. Ve ikinci yarı.LuaLua oyunda! Eyvah sesleri tribünlerde. Yine defansif hatalar,savunmada boşluklar vs…vs…

İkinci yarıda da Fernandes göze çarpıyor. İyi hoş da çok gereksiz topu meşgul ediyor. Dünya futbolu bunu kabul etmiyor. Karabükspor gibi baskılı bir takım bunu lehine çevirmek için hep mücadele etti. Sinan fazlasıyla ve gereksiz heyecanlı. Hava toplarında sıkıntısı var. Neden Dentinho değil de Sinan diye ukalaca bir tavıra giriyor insan. Gitti gidiyor derken Olcay tuttu yakasından maçı ve kopardı. Olcay kötü oynamasına rağmen maçı çevirebiliyor. Oğuzhan geçen hafta da bu hafta da yok edici gibi; Herkesi attırıyor ama işe yaramıyor. 10 kişi kalan Karabük hemen golü buldu, 6-0 önde olsan rahat olamassın İnönü'de Beşiktaş taraftarıysan. Bu stada bu büyük taraftar için bir acil servis kurulmalı. Kriz geçirmemek elde değil. 2-1'deyken Dentinho'yu almayan Samet hoca, 2-2 ‘de sarıldı Brezilyalı'ya. Hem zirvede ikinci sırada olacaksın Hem de ligin en çok gol yiyen takımı olacaksın. Akıllara zarar. Fernandes'in oyundan alınırken Samet Aybaba'ya tavrını kabul etmek zor. Ne olursa olsun hocasının uzattığı eli sıkmamak ne demek? Bu takımdaşlık ruhuna zarar verir. Aynı şekilde Ersan'ı da taraftarın önüne atmak Fernandes'in yaptığı saygısızlıktan farksız değildir. Yazık ettin Ersan'a Samet Hoca. Fernandes çıktı pas yapan yok,topu ayağında tutabilen Beşiktaşlı yok. Bitti maç… Beşiktaş 2-2 kaybetti.2 puanı ve takımdaşlığını!