SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray, yıllardır altyapısıyla diğer takımlardan bir adım önde bulunan bir kulüp. Sarı-kırmızılılar, özellikle 1980'lerde Bülent Korkmaz, Tugay Kerimoğlu, 1990'larda Emre Belözoğlu, 2000'lerde Sabri Sarıoğlu, Arda Turan gibi yıldızları Türk futboluna kazandırmıştı. Galatasaray bunlarla da yetinmeyip altyapıdan A takıma oyuncu çıkarma geleneğini halen Aydın Yılmaz, Emre Çolak, Semih Kaya gibi isimlerle sürdürüyor.

Yapılan yıldız transferiyle dünyada adından sıkça söz ettiren sarı-kırmızılılar şimdi de Almanya'da Futbol Akademisi kuruyor. Florya, La Masia, Ajax Akademisi, Clairefontaine gibi Almanya'nın üç farklı şehrine futbol okulu kuruyor. Hessen Eyaleti'nin en büyük şehri olan Frankfurt, Kuzey Ren-Vestfalya'nın başkenti Köln ve kendi başına eyalet sayılan Almanya'nın ikinci büyük şehri Hamburg'da altyapı okulları için geri sayım bitmek üzere.

Frankfurt, Köln ve Hamburg şehirlerindeki akademiler için bağlı bulunulan eyalet parlementosundan ve şehirlerin futbol takımlarından gerekli izinler alınırken buralarda sadece Türk değil her milletten oyuncu yetiştirilecek. Bu uygulama Galatasaray'ın hem Almanya hem Avrupa'daki tanınırlığını artıracak ve sarı-kırmızılılar, Ajax, Barcelona gibi kulüplerin karşısında önemli bir güç olarak çıkacak.

GENÇ ASLANLAR ARANIYOR 

Teknik Direktör Fatih Terim, salı günü Türkiye geneli ve yurtdışındaki futbol okulları yöneticilerinin katılımıyla bir toplantı yapılacak. “Fatih Terim Genç Aslanlarını Arıyor” projesi kapsamındaki toplantı 15:00'te başlayacak.

Coşkun ÇELİK / AMK

Yayınlanma Tarihi:12:00,