SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çin’de Shangai Shenua kulübünün formasını giyen, ancak ara transfer döneminde İtalyan devi Juventus’a kiralanan Nicolas Anelka mutluluktan uçuyor.

Juventus'un resmi internet sitesinde yeni takımı hakkında açıklamalarda bulunan Anelka, “Juventus gibi takımlara inanıyorum, böyle takımlar Şampiyonlar Ligi'ni kazanabilecek oyunculara, kafa yapısına ve atletik kaliteye sahipler. Biz bütün gücümüzü ve enerjimizi bu kupayı evimize getirmek için uğraşacağız. Gerçekten zor bir mücadele. Başladığın anda neler olabileceğini bilmiyorsun. Eğer bunu kazanma istiyorsanız, aynı seviyede mücadele etmeniz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Bir dönem Fenerbahçe'nin de formasını giyen yıldız oyuncu, “Muhteşem oyunculara sahip çok iyi bir kulübe geldim. Burada olmaktan mutluyum ve bu mutlu anlarımı onlarla paylaşıyorum. Bu formayı giyebildiğim için gurur duyuyorum. (Fransa Milli Takımı'ndan takım arkadaşlarım Lilian Thuram ve David Trezeguet) benimle Juventus'ta olmak hakkında konuştular. Onlar buranın mükemmel bir kulüp olduğunu ve buranın aile gibi olduğunu söylediler.” şeklinde konuştu

Juventus kulübüne ilk geldiğinde aniden duygulandığını anlatan Anelka, “Soyunma odasına doğru yürürken, onlar bana sıcak bir karşılama verdiler ve beni evimde hissettirdiler. İtalyan futbolu tüm dünyada biliniyor. Çok iyi oyunculara sahip, fiziksel olarak mücadeleci bir lig. Buraya geçen senenin lig şampiyonuna yardım etmek için geldim.” diye konuştu.

Eski Arsenal ve Real Madrid forması giyen Fransız oyuncu Çin macerasını şu sözlerle anlattı: “Mükemmel bir şehirde yaşadım, gerçekten güzeldi. Biraz karışık bir deneyimdi. Fakat çok iyi bir sözleşme yapıldığı için hala onlara karşı müteşekkirim. Hiç pişmanlık yok.” şeklinde konuştu.

goal.com

Yayınlanma Tarihi:11:45,