SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan ayrılan ve bir sezonda iki takımda oynadığı için Deportivo’ya transferi gerçekleşmeyen Batuhan Karadeniz, Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programına çok özel açıklamalarda bulundu.

Batuhan, “Beşiktaş taraftarının ve spor camiasının bilmeye hakkı var. Antalya'da geçirdiğimiz devre arası kampında kulüp menajeri Levent Bey ile konuştum. Forma şansı buluyordum ama çok az buluyordum. En son Adanaspor ile hazırlık maçı yaptık. 45 dakika ısındım ve hoca beni oyuna sokmadı. Hoca beni düşünmüyor diye aklımdan geçti. Kulüpten aldığım yüksek de bir maaş vardı. Beşiktaşlı olduğum için oradan oturarak para kazanmak istemedim. Çoğu Türk futbolcusu belki buna evet derdi. Fikir benden çıktı zaten. Oynamıyorum, aldığım parayı hak etmiyorum diye düşündüm. Halbuki her gün idmandayız, hocanın kararı tabii ki bu. Bir bildiği vardır ki oynatmıyordur. Beşiktaş'a yük olmak istemiyorum. İsterseniz mukavelemi feshedebilirsiniz. Hiç de kırılmam, gücenmem dedim. Tam bu dönemde Beşiktaş'ın parasını almak istemem, bana yakışmazdı. Buralara gelene kadar Beşiktaş'ın bende çok emeği vardır. Ahmet Bulut'un Sinan Engin'in bende çok emeği vardır. Sinan Ağabey çok iyi Beşiktaşlıdır. Konu Beşiktaş'ın da işine geldi. Beşiktaş'ın işine gelsin, benim işime gelmesin bu o kadar önemli değil. Ben buralara Beşiktaş sayesinde gelmişim. Kırgınlık, küskünlük hiçbir şey yok. Olamaz da zaten haddimize değil. Beşiktaş'ın çocuğuyuz” dedi.

‘MUSTAFA HOCA İLE ANLAŞAMADIK’

“Beşiktaş'ta bazı sorunlar yaşadığım hocalarım oldu. Mesela Mustafa Hoca. Mustafa Hoca'ya “sen gidersin ben kalırım” gibi bir söz söylemedim. Söyleyemem de, haddime düşmez. Eskişehir'e gittim, inanılmaz ilgi gördüm, Eskişehir'in çocuğuymuş gibi davrandılar. Eskişehir'de gayet güzel bir ortamım vardı”

‘KAMUOYUNA YANLIŞ TANITILDIM’

“Kamuoyu bir insanı nasıl tanıtmak isterse öyle tanıtır. İlk başlarda efendi olarak tanıtılmıştım, efendi olarak biliniyordum. 4-5 yıldır Süper Lig'de top oynuyorum. Baktığım zaman 1 tane kırmızı kart görmüşüm, o da refleksimden ötürü. Sahada hiçbir futbolcuyla küfürlü konuşmamışım, kavga etmemişim. Beni nasıl tanıtmak isterlerse öyle tanıtırlar, öyle de tanıtıyorlar. Beni dostlarım tanır, zaten fazla da dostum yoktur. Kiminle 15 dakika, yarım saat muhabbet etsem sonunda, “Bizim tanıdığımız gibi bir insan değilsin” sen diyor. 70 milyonla da muhabbet kuramazsın ki. Sevenlerim de sağolsun, sevmeyenlerim de.”

‘ARTIK DELİLİK YAPMIYORUM’

Her insanın atlattığı bir şeyler olabilir. Ben de eskiden çok hızlı araba kullanıyordum. Ama şimdi birisi bana dese ki şu arabayı al, belirli bir hıza çık, artık çıkamam. Olgunluk geldiği zaman böyle bir şey oluyor. Biz de yaptık, büyüdük artık yapmıyoruz. Böyle delilikler artık yapamam. Çok büyük hatalar yaptığıma inanmıyorum. Sonuçta herkesin yaptığı idmanı ben de yaptım, arkadaşlarımla beraber oldum. Hatalarım olmuştur ama isteyerek yapılmış hatalar değildir. Hatalarım sahanın içinde değil dışında olsaydı, belki şu anda şu konumlarda konuşamıyor olabilirdim.”

‘ELİMDEN GELENİ YAPTIM’

“8-9 maça sonradan girdim, Ankaragücü maçında da gol attım. Elimden geleni yaptım, yapmaya çalıştım. Keşke şunu yapsaydım diyebileceğim bir şey yok çünkü elimden geleni yaptığıma inanıyorum. Demek ki elimden bu kadarı geliyormuş. Onlar böyle düşündü. Demek ki onların menfaatine bu geldi. Basında Samet Hoca Batuhan'ı tesislerden çıkarken elinde sigarayla gördü şeklinde haberler çıktı. Böyle bir şey olamaz. Karakterleri düşük bazı insanlar var ki, anlatamam size. Kızıyorum, çok kızıyorum ve haklıyım. Sayfasının bir tarafı boş kaldığı için Batuhan'la o sayfayı kapatmaya çalışan arkadaşlar var.”

‘TARAFTAR İSTERSE ŞAMPİYONLUK GELİR’

“Taraftar futbolcuyu bir hedefe kilitler. Taraftar isterse, İnönü Stadı'nın tribünlerini doldurursa, Beşiktaş şampiyon olur diye düşünüyorum.”

‘YÖNETİM HERKESİN PARASINI ÖDÜYOR’

“Hiçbir Anadolu kulübünde bu paralar dönmüyor. Beşiktaş Kulübü feda diyor ama başkanı yönetimdeki insanlar çok karakterli. Kimsenin alacağını bırakmıyorlar bu zor durumda bile. Beşiktaş'a gerçek sahip çıkan insanlardır. Herkesin alacaklarını ödüyorlar. Beşiktaş Kulübü büyük bir kulüp. Feda diye bir şey yok. Oyuncularına bakar mısınız, nasıl feda. Hepsi 10 numara. Hepsi de karakterli.”

‘BEŞİKTAŞ'I SEVEN FEDA YAPSIN’

“İyi transferler de yapılıyor. Bunun demek ki feda ile alakası yok. Herkes ücretinde indirimde bulunabilir ama bu sevdiği için yapılan bir şey. Bir insan nasıl sevdiği için bir yerden bir yere gidiyorsa, Beşiktaş'ı seviyorsan sen de 200 bin-300 bin Euro indirim yap. Bir şey fark etmez zaten. Quaresma'yı severim. Keşke gitmeseydi. Türkiye'de futbol gayet güzel. Beşiktaş taraftarına sesleniyorum. İnönü Stadı'nı doldursunlar. Gerçekten Beşiktaş'ı seviyorlarsa bu takım bu sezon şampiyon olur.”

Yayınlanma Tarihi:22:37,