SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ocak ayı transfer döneminde Younes Belhanda'yı kadrosuna katmak için uzun süre uğraş veren ancak Faslı futbolcunun kulübü Montpellier'yle bir türlü anlaşma sağlayamayan Fenerbahçe'de asbaşkan Abdullah Kiğılı, önemli açıklamalarda bulundu.

Belhanda'nın transferine ilişkin A Haber'de katıldığı programda konuşan Kiğılı, “Bu transfer tamamen Montpellier Başkanı yüzünden gerçekleşmedi. Ödeme planında mutabakata varmıştık ancak Fransız başkan sürekli bonservis bedelini değiştirdi. Fenerbahçe'nin mali bakımdan bir sıkıntısı yok. Fransa'da kredibilitemiz çok yüksek ve hiçbir futbolcuya borcumuz yok. Ama aksine, medyada sürekli bir problemimiz olduğu konusu yazılıp çiziliyor. Fenerbahçe'nin mali durumu ligdeki tüm takımların üzerindendir” şeklinde konuştu.

‘AYKUT KOCAMAN’A SORUN’ 

Montpellier Başkanı Nicollin'in fiyat arttırması konusunda, “Fransızlar önce 12 milyon avro istediler, sonra 10 milyona indiler. Ondan sonra teklifi 15 milyon avroya yükselttiler. Biz de vazgeçtik. Önümüzdeki sezona bakacağız ve siz de Belhanda'nın sezon sonunda gelme konusunu Aykut Kocaman'a soracaksınız” ifadelerini kullandı.