SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gol kaçırdığında zaman zaman eleştirilen Umut Bulut, “Adım Umut değil de Umutinho olsaydı bunlar hiç konuşulmayacaktı. Ben forvetim. Attığım gibi kaçıracağım da” dedi.

Toulouse'dan kiralanan ve Bobo'yla birlikte gol krallığında zirvede bulunan Umut Bulut, kendisi hakkında yapılan eleştirilerden rahatsız. “Adım Umut değil de, Umutinho olsaydı bunlar konuşulmayacaktı” diyen Umut, “Eleştirilere katılmıyorum. Ben forvetim. Gol attığım gibi, goller de kaçıracağım. Bu benim gol atma yeteneğim olmadığı anlamına gelmez. Gol atamayabilirim; ama oynadığım maç ve attığım gol sayılarına bakıldığında her şeyin ortada olduğunu görebilirsiniz” dedi.

EN İYİSİYLE ÇALIŞIYORUM

Profesyonel kariyerinde her sezon en az 30 maçta forma giydiğini söyleyen Umut Bulut, “Bu çok önemli bir istatistik. Ben Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi hocalarıyla çalıştım. Şu anda da en iyisiyle çalışıyorum. Onların beni tercih etmesi beni çok mutlu etti” dedi. Umut ayrıca Trabzon'dan arkadaşları Selçuk İnan, Burak Yılmaz ve Engin Baytar sayesinde G.Saray'a çabuk alıştığını belirtti.