SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası’nın ilk gününde Türkiye,Letonya’ya 79-74 mağlup oldu.

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda başlayan turnuvada, ilk olarak A Grubu’nda Çin ve İsveç karşı karşıya geldi. Çin’in 85-63 kazandığı maçta en skorer oyuncu 20 sayı atan Hao Fu olurken, İsveç’te Craig Lecesne’nin 15 sayılık performansı mağlubiyeti engelleyemedi.

Aynı gruptaki bir diğer maçta Sırbistan, Fransa’yı 65-57 mağlup ederken, Sırp milli takımında en skorer isim 19 sayı atan Milos Gilisic oldu. Fransa’da ise Gombauld Stephane, 25 sayılık performans ortaya koydu.

Grubun son maçında ise Türkiye, Letonya ile karşılaştı. Ay-Yıldızlı ekip, salondan 79-74’lük mağlubiyetle ayrılırken, Türkiye adına Furkan Korkmaz 19 sayıyla oynadı. Letonya’da ise Arturs Strautnis 20 sayı kaydetti.

B GRUBU

B Grubu’nun ilk maçında ise Ukrayna, Arjantin’i 76-57 mağlup etti. Ukrayna’da İvan Vatazhok 14 sayı kaydederken, Arjantin’in en etkili ismi 18 sayıyla oynayan Jeffrey Andrew oldu.

Grubun diğer maçında, Yunanistan, Slovenya’yı 77-66 yendi. Yunanistan’da Vasilis Mouratos 16 sayı ile mücadeleyi tamamlarken, Slovenya’da Urban Durnik’in 15 sayılık performansı galibiyet için yeterli olmadı.

Gruptaki son maçta da Almanya, Karadağ’ı 70-56 mağlup etmeyi başardı. Almanya’da Kratzer Leon maçı 13 sayıyla tamamladı. Karadağ’da ise en skorer isim 15 sayı atan Petar İvanovic oldu. Turnuva, yarınki grup maçlarıyla devam edecek.

Yayınlanma Tarihi:22:46,