SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçtiğimiz sezon başında İspanya’dan İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a transfer olan ve ligde golleri ile adından sıkça söz ettiren Pierre Webo, F.Bahçe ile 2.5 yıllığına anlaşma sağladı.

F.Bahçe Kulübü transferin resmen kesinleştiğini ve oyuncu ile 2.5 yıllık sözleşme imzalandığını borsaya bildirdi.

Sarı-lacivertliler, 31 yaşındaki Kamerunlu futbolcu için İstanbul BŞB’ye 3 milyon euro bonsvervis bedeli ödeyecek. Oyuncuya bu sezon 625 bin,sonraki 2 sezon için yılda  1.250 Euro, golcü futbolcu maç başına 15 bin euro kazanacak.

Pierre Webo, transferinin ardından ilk kez açıklamada bulundu.Büyük bir kulüpte oynayacağını belirten Webo, şöyle konuştu;

‘TERİMİN SON DAMLASINA KADAR…’

“Mutluluk ve gurur ilk etapta yaşadığım duygular. Çünkü Fenerbahçe gibi büyük bir kulüpte oynayacağım. Sabırsızlıkla yeni takım arkadaşlarımla tanışmayı bekliyorum. Önce büyük bir mutluluk duydum, ondan sonra çok ciddi bir sorumluluk duygusu hissettim. Çünkü Fenerbahçe gibi büyük bir kulübün size talip olması aynı zamanda büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Fenerbahçe büyük bir camia ve milyonlarca taraftarı var. Bu da büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Onlara, bütün birikimimi, deneyimimi, kalitemi bu forma için vereceğim konusunda söz veriyorum. Onları mutlu etmek için, güzel bir şekilde maçları izlemeleri için terimin son damlasına kadar mücadele eden bir Webo izlettireceğim.”

 

Yayınlanma Tarihi:15:51,