SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’ın eski futbolcusu Sasa Iliç, sarı-kırmızılıların Avrupa’daki ve ligdeki gidişatı hakkında açıklamalarda bulundu.

SkyTürk televizyonunda özel bir ropörtaj veren Sırp futbolcu, G.Saray’dan ayrılışını da hayatının en büyük hatası olarak nitelendirdi.

Sırbistan’ın Partizan takımında forma giyen futbolcunun açıklamaları şu şekilde:

‘UMARIM SCHALKE’Yİ ELERLER’

“Galatasaray , bu yıl çok iyi bir sezon geçiriyor. Lig ve Şampiyonlar Ligi’ni çok iyi götürüyorlar. Türkiye Ligi’nde ilk sıradalar ve Şampiyonlar Ligi’nde 16 ya kaldılar. Umarım Galatasaray, Schalke’yi eleyerek çeyrek finale kalır.”

‘DROGBA VE SNEIJDER EN İYİLER ARASINDA’

“Drogba ve Sneijder kendi pozisyonlarında Avrupa’nın en iyiler arasında, Türkiye Ligi’ne kalite getireceklerine inanıyorum. Ayrıca bu iki oyuncu bu sene Galatasaray’ın katıldığı kupaları almasında büyük yardımcı olacaktır.”

‘EN BÜYÜK HATAM G.SARAY’DAN AYRILMAK’

“Kariyerimdeki en büyük hata Galatasaray’dan ayrılmaktı. O zaman menajerim bana Galatsaray’ın beni istemediğini söyledi. Ben de bu yüzden ayrılmak zorunda kaldım. Fakat daha sonra öğrendim ki bu doğru değilmiş.Menajerimin kurbanı oldum. İki zamanı karşılaştıracak olursam. Benim oynadığım dönem sıkı bir arkadaşlığımız vardı.Takımda herkes birbirini çok seviyordu. Ama şimdiye bakacak olursak maddi açıdan bu kadar rahat değildik.Dediğim gibi bu arkdaşlık ve uyum sayesinde Türkiye Ligi kupasını kazandık. Ve gayet güzel günler geçirdim.”

‘KRASIC’İN ZAMANA İHTİYACI VAR’

“Fenerbahçeli Krasic , Sırbistan Milli Takımı’nın değerli bir oyuncusu ve ciddi bir kariyere sahip. Kariyerinde Juventus gibi bir takım var. Şu an biraz zaman ihtiyaca var ve halen uyum sorunu yaşıyor. Ama benim tahminim bu dönem daha iyi olacak.”

‘ŞAMPİYONLUK FAVORİM G.SARAY’

“Galatasaray, şu an lider ve en yakın rakipelerinin beş altı puan önünde. Oyuncuları gayet kaliteli, bu yüzden şampiyonluk için favori olarak onları görüyorum”

Yayınlanma Tarihi:12:41,