SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü,  Al-Sadd kulübünden kiraladığı Senegalli futbolcu Mamadou Hamidou Niang’a yarım sezon için 800.000 Euro ödeyecek. Siyah-Beyazlılar, oyuncunun kulübüne ise herhangi bir kiralama bedeli ödemeyecek.

Öte yandan oyuncunun sakat olduğu iddialarına ise Kanaltürk İstihbarat Şefi Alper Üstündağ’a açıklamalar yapan Beşiktaş Kulüp doktoru İsmail Başöz cevap verdi.

Doktor İsmail Başöz’ün açıklamaları şu şekilde:

‘NIANG’IN MÜZMİN SAKATLIĞI…’

“Niang’ın adelesindeki hafif sakatlıklardan dolayı 3-4 haftadır oynamadığını biliyoruz. Bu akşam Senegalli golcüye yaptığımı ilk tetkikte ciddi bir bulguya rastlamadık. Siyahi futbolcumuzun adale yapısı, kas gurubu, oldukça güçlü. Çekilen emarların hepsini tamamlamadık ancak müzmin bir sakatlığının olmadığını çok net söyleyebilirim. Yarın sabah tüm testlerini tamamlayacağız. Herhangi bir problem olması durumunda da bunu kamuoyu ile paylaşacağız. Ancak yıllardır bu iş üzerine çalışan bir doktor olarak ve kontrollerinde Niang’ın yanında bulunana kulüp doktoru olarak Beşiktaş taraftarlarının rahat olması gerektiğini belirtmek isterim. Trafikte kaldığımız için sağlık kontrolü yarın sabaha sarktı. Kimsenin aklına kötü bir şey gelmesin. Niang son taktik antrenmanda yer almasa da Karabükspor maçının 18 kişilik kadrosunda yer alıp almayacağı sorusunun yanıtını akşam saatlerinde yani maça doğru teknik direktör Samet Aybaba verecektir” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇTİ

Siyah-Beyazlılar’ın yeni transferi Niang’ın sağlık kontrolünden de geçerken, futbolcuda  herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı.

Golcü futbolcu geniş kapsamlı sağlık kontrolleri ise bugün Acıbadem Hastanesi’nde yapıldı. Kan örneği alınan, efor testine giren ve çeşitli tetkikleri yapılan Niang için basın önünde imza töreni Pazartesi günü yapılacak.

Yayınlanma Tarihi:12:48,