SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’a Melo şoku… Geçtiğimiz hafta sonu Beşiktaş ile oynanan karşılaşmanın 61. dakikasında saha karışmış, Melo birçok rakip futbolcuyla tartışmıştı. Son olarak karşısına çıkan Oğuzhan'a tükürdüğü gerekçesiyle yardımcı hakem Cem Satman'ın orta hakem Tolga Özkalfa'yı uyarısıyla da kırmızı kart görmüştü. Brezilyalı futbolcu elleriyle gökyüzünü göstererek tükürmediğini savunmuş ardından twitter hesabına da “Çocuklarımın üzerine yemin ederim ki kimseye tükürmedim” yazmıştı. 90 dakikanın ardından mikrofonların başına geçen Fatih Terim'in yardımcısı Hasan Şaş da “Biz oyuncumuzun beyanatına inanırız. Bize tükürmediğini söyledi. Zaten hakem raporlarına değil, kameralara bakılıyor. Karar verilecektir” demişti.

Bu karar üzerine önemli orta saha oyuncusundan uzak kalmak istemeyen G.Saray, F.Bahçe'nin ayak izlerine basarak ilerleyecek. Hatırlanacağı üzere G.Saray-F.Bahçe derbisinde hakem Halis Özkahya, Meireles'in kendisine tükürdüğünü söylemiş ve Portekizli 12 maç ceza almıştı. Ancak sarı-lacivertliler, kamera görüntüleriyle bu eylemin gerçekleşmediğini savunup cezayı Tahkim'den 4 maça indirmişti. G.Saray da tüm kamera görüntülerini alarak Tahkim'in yolunu tutacak. Sarı-kırmızılılar, Melo'nun tükürmediğini kanıtlayabilirse Brezilyalı oyuncuya verilen 4 maçlık cezanın ‘tamamen' kaldırılmasını talep edecek. Tahkim'in, görüntüleri izledikten sonra ‘tükürük' olduğuna kanaat getirirse cezayı aynen onaması, bu eylem yoksa rakip sporcuya hareketleri nedeniyle 2 maça indirmesi bekleniyor.

HANGİ MAÇLARDA OYNAMAYACAK?

G.Saray, Tahkim'e başvuracak ancak kurulun kararı aynen onama ihtimali de bulunuyor. Eğer Tahkim, PFDK'nın verdiği 4 maçlık kararı aynen onarsa Felipe Melo çok kritik maçlarda formasından uzak kalacak. Sambacı, Bursaspor, Antalya, Akhisar Belediye ve Orduspor karşılaşmalarında takımını yalnız bırakacak.

KAYBI 100 BİN EURO

Felipe Melo 4 maç formasından uzak kalırsa 100 bin euroluk kazancından da olacak. Beşiktaş maçında gördüğü kırmızı kart sonrası 4 maç ceza alan Sambacı'nın da gözü Tahkim'de. G.Saray'dan maç başı 25 bin euro alan Melo 4 maçta oynamazsa 100 bin euroyu cebine koyamayacak.