SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

David Beckham’ın Paris Saint-Germain ile sözleşme imzalaması  Fransız medyasında büyük ilgi gösterdi. İngiliz yıldız artık Fransızların göz hapsinde… Bunun sebepi Beckham’ın kariyerinin göz kamaştırıcı olması…

37 yaşındaki Beckham’ın sıradaki adresi Fransa Ligi olurken, İngiliz yıldız Avrupa’nın 4 büyük liginde forma giymiş olacak. Bugün dünya futbolunda bir simge ve reklam ikonu haline gelen Bechkam daha önce de İngiltere, İspanya, İtalya, Amerika’da forma giymişti.

İŞTE BECKHAM’IN KARİYERİ

Manchester United (1995-2003). ManU onu dünya çapında bir yıldız yaptı. Manchester ve Sir Alex Ferguson’la gelişen Bekcham. ‘Kırmızı şeytan’ olarak sekiz yıl formasını giydiği United’ın o dönem en tehlikeli silahı haline gelmişti. Kusursuz sağ ayağı İngiliz kulübünde 400 maça çıkarken yaklaşık 90 gol attı.

Real Madrid (2003-2007). Manchester’ın ardından 35 milyon euro bonservis ücretiyle Real Madrid’e geçiş yaptı. O dönemde Madrid başkanı olan Florentino Perez adeta bir yıldızlar topluluğu kurmuş ve son halka olarak Beckham’ı eklemişti. Figo, Zidane, Ronaldo ve Raul ile birlikte Real Madrid’in ‘Galacticos’ olarak anılmasını sağlamıştı. Beckham Madrid formasıyla 150 maçta 20 gol attı.

Milan (2009 ve 2010). Ve Amerika macerası… Real Madrid’den sonra Los Angeles Galaxy’nin yolunu tutan Beckham, burada ligin Avrupa’ya oranla farklı bir periyotta sona ermesinin ardından Milan’a kiralık olarak gitti. Beckham’ın amacı İngiltere Milli Takımına tekrar boy göstermekti ve bunun için Avrup’ya geri dönmeliydi…  İtalya’da Milan formasıyla Şampiyonlar Ligi dahil olmak üzere 30 maçta forma giydi…

Paris Saint-Germain (2013). Son Paris… Los Angeles Galaxy’den ayrıldığını açıkladıktan sonra bir süre Arsenal ile idmanlara çıkan David Beckham Arap sermayesi ile büyük sükse yapan Fransız kulübüne imza attı. Beckham’a Dünyanın dört bir yanından sayısız teklif geldi ama o Fransa’ya gitmeyi seçti. 

Yayınlanma Tarihi:21:16,