SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Marcello Lippi, Juventus’un Serie A’daki en büyük şampiyonluk adayı olduğunu belirtti ve ara transfer döneminde yapılan en iyi hamle olarak Milan’ın Mario Balotelli transferini gösterdi.

Ara transfer dönemiyle ilgili Tuttosport’a konuşan Lippi, “Transfer döneminin en iyi hamlesi Milan’ın Balotelli transferi. Napoli hemen hemen her bölgeye takviye yaptı. Juventus ile sonuna kadar mücadele edeceklerdir ama bana göre Juventus bir adım daha önde. Mesela Afrika Uluslar Kupası’ndan dönecek Asamoah ve sakatlığı bulunan Chiellini’nin önümüzdeki haftalarda dönecek olması da yeni transfer olarak değerlendirebilir. Diğer ekipler de baya transfer yaptılar ama birçoğunun yetersiz olduğunu düşünüyorum.” sözleriyle eski takımı Juventus’un şampiyonluk için avantajlı olduğunu belirtti.

Serie A’nın zirvesinde bulunan Juventus, ara transfer döneminde Federico Peluso ve Nicolas Anelka gibi isimlerle kadrosunu güçlendirdi. En yakın takipçizi Napoli ise Rolando, Josip Radosevic, Pablo Armero ve Emmanuel Calaio’yu kadrosuna katarak daha iddialı bir takım görünümüne girdi. Milano ekiplerinden Inter, kadrosunu Mateo Kovacic, Ezequiel Schelotto ve Zdravko Kuzmanovic ile güçlendirirken; Milan, Bartosz Salamon ve Mario Balotelli takviyelerini gerçekleştirdi.

22 haftası geride kalan Serie A’da Juventus, 49 puanla zirvede; Napoli ise 46 puanla 2’inci sırada yer alıyor.

goal.com