SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Premier Lig’in köklü ekiplerinden Liverpool’un Uruguaylı yıldızı Luis Suarez, Ada basınına çarpıcı açıklamalar yaptı. Daily Mail’e konuşan golcü futbolcu, Anfield’da çok mutlu olduğunu ve Liverpool’un hayallerindeki ekip olduğunu söyledi.

Sezon başından bu yana ismi bir çok transfer spekülasyonuna karışan ve son olarak sezon sonunda Guardiola’nın Bayern Münih’ine transfer olacağı iddia edilen Suarez, konuyla ilgili olarak; “Sezon sonuna kadar bekleyeceğim ve daha sonra neler olacağını göreceğim. Fakat şunu söylemek istiyorum; Şampiyonlar Ligi’ne kalamazsak neler olacağını merak ediyorsanız, burada kalacağım. Liverpool’a bir sözleşmem var ve burada çok mutluyum.” ifadelerini kullandı.

Kendisi hakkında olumlu ifadeler kullanan takım kaptanı Steven Gerrard hakkında konuşan Suarez; “Gerrard harika bir futbolcu. Benim hakkımda söyledikleri ise inanılmaz. O uzun yıllardır İngiliz futbolunun en önemli figürlerinden birisi ve bütün oyuncular için harika bir örnek, özellikle de benim için.” dedi.

Steven Gerrard daha önce Suarez’in takımdan ayrılma ihtimaline ilişkin konuşmuş ve Şampiyonlar Ligi’ne kalamazlarsa Suarez’in ayrılığının anlayışla karşılanması gerektiğini ve Uruguaylı yıldızın dünyanın en iyi futbolcularından biri olduğunu belirtmişti.