SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Shaktar Donetsk’de gösterdiği performans ile dünya devlerinin dikkatini üzerine çekmeye başaran Willian, Rusya Premier Ligi ekiplerinden Anzhi’ye transfer oldu.

Goal.com’un haberine göre, Chelsea ve Tottenham gibi ekiplerin de takibinde olan Brezilyalı oyuncu, tercihini sürpriz bir şekilde Rusya’dan yana kullandı. Anzhi, böylelikle maliyeti dudak uçuklatan transferlerinden birine daha imza atmış oldu.

Rus ekibinin oyuncunun sözleşmesindeki serbest kalma bedelini ödemeyi kabul etmesinin ardından Sport Express’e konuşan Lucescu, transferi doğrularken “Bu kişisel bir karar ve saygı duymak zorundayız. Bir kulüp sözleşmedeki serbest kalma bedelini ödedi ve Willian da gitmeyi kabul etti. Benim yapabileceğim bir şey yok.” şeklinde konuştu.

Brezilyalı futbolcunun takımda kalması için çabaladığını söyleyen Rumen teknik adam, “Doğrusunu isterseniz kendisini gitmemesi konusunda uyardım. Benim oğlum gibidir. Çok acele ve düşünülmemiş bir kararla gitmeyi tercih etti. Sanırım menajerleri ve yakınlarının baskısı nedeniyle böyle bir şey yaptı.” dedi.

Willian için Anzhi’nin 35 milyon euro ödeyeceği söyleniyor…

 

 

 

Yayınlanma Tarihi:12:47,