SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Yiğiner, Tandoğan Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, Ankaragücü’nü yaşatmak adına zorlu görevi kabul ederek göreve geldiklerini söyledi.

İlk iş olarak futbolcuların ve çalışanların ücretlerini ödediklerini belirten Yiğiner, ”Kulübün önemli sorunlarından biri olan transfer yasağıyla ilgili yoğun çalışmalar yaptık, belirli bir noktaya getirdik ancak bir yerli ve bir yabancı futbolcuyla tüm çalışmalarımıza rağmen anlaşamadık” dedi.

Yiğiner, kulübün ciddi borçlarının bulunduğuna dikkati çekerek, Ankaragücü’nün bütün gelirlerine haciz konulduğunu hatırlattı.

”Kulübümüzün dışarıdan destek alamadan ayakta durma şansı yoktur” diyen Yiğiner, tüm bu olumsuzluklara rağmen yönetim olarak ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti.

Yiğiner, şöyle konuştu:

”Bir yandan kulübün borçlarını öderken, diğer taraftan da yaşamsal faaliyetlerini sürdürüyoruz. Son yıllarda kulübün önemli sorunlarından biri olan transfer yasağı ile ilgili yoğun çalışmalar yaptık, belirli bir noktaya getirdik ancak bir yerli ve bir yabancı futbolcuyla tüm çalışmalarımıza rağmen anlaşamadık. Bunlardan biri Darius Vassell, diğeri ise Muhammet Hanifi. Biz yönetim olarak mevcut futbolcu kardeşlerimizle yolumuza devam edeceğiz.”