SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Premier Lig takımlarından Manchester City’den, İtalya Serie A’nın köklü kulübu Milan’a transfer olan Mario Balotelli kulübün internet açıklamalar yaptı.

Manchester’ın mavi yakasında 2.5 sezon geçirdikten sonra Milano’nun kırmızı siyahlı ekibine 20 milyon Sterlin’e transfer olan 22 yaşındaki oyuncu Manchester City’nin resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, “Takımdaki tüm arkadaşlarımı hatırlayacağım tabi ki. Mancini ve taraftarları da unutmayacağım.” dedi.

City taraftarlarının en iyi olduğunu dile getiren Balotelli, “Kalbimde çok ayrı bir yerleri var. Bana verdikleri desteği unutamam. Benim için özel besteledikleri tezahüratı da hep hatırlayacağım.” ifadelerini kullandı.

Queen Park Rangers maçından önce yapılan takım yemeğinde tüm ekibe veda ettiğini ve duygusal anlar yaşadığını söyleyen İtalyalı golcü, “Oyuncularla görüşmeden önce Mancini ile uzun ve özel bir görüşme yaptık. Üzgün görünüyordu. Ben de öyleyim. Onu çok seviyorum. Kariyerim için çok önemli bir insan. ” açıklamasını yaptı.

City’de bulunduğu günlerin kendisi için çok önemli olduğunu söyleyen Mario, “Burada bulunmak benim için büyük bir tecrübeydi. Umarım United karşısında kazanırlar. Çok harika oyunculara sahipler. Hepsine bol başarılı bir kariyer diliyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Goal.com