SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Premier Lig’de M.City formasıyla beklentileri karşılayamayan ve 20 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Milan’a transfer olan Mario Balotelli, kentte büyük coşkuyla karşılandı. Yıldız futbolcunun her adımını adeta basın ordusu takip ederken, yüzlerce taraftar tezahüratlar eşliğinde Balotelli’nin Milan’a transferini kutladı.

Kutlamalarda istenmeyen olaylar da yaşandı. Yıldız oyuncunun bir restorana girmesinin ardından dışarıda bekleyen fanatik taraftarlar ile polis arasında çatışma çıktı. Taraftarlar şişelerle polislere saldırırken, polislerden bazıları hafif şekilde yaralandı.

RESMEN MILAN’DA

Öte yandan AC Milan kulübü, Manchester City’den ayrılan Mario Balotelli’nin resmen takıma katıldığını duyurdu.

İki kulüp arasında bonservis konusunda da anlaşma sağlanırken, Balotelli ile de dört yıllık bir sözleşme imzalanacağı açıklandı.

Manchester City’de Tevez, Dzeko gibi oyuncuların arkasında forma şansı bulmakta zorlanan Balotelli, daha önce Roberto Mancini ile birçok sorun yaşamıştı.

Balotelli, geçtiğimiz aylarda sık sık Milano’ya dönme planlarını ise basınla paylaşıyordu.

Man City Menajeri Roberto Mancini ise resmi olarak yayınlanan açıklamada, “Mario ile birçok kupa ve şampiyonluk kazandık. Takımdan ayrıldığı için üzgünüz ve başarılar diliyoruz” diye konuştu.

 

Yayınlanma Tarihi:11:47,