SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İki takım da kaybetmedi!

Gruptan çıkmayı garantileyen Fenerbahçe hafta sonundaki maçı da düşünürek Sivasspor karşısında kendini fazla yormadı. Ev sahibi ekibe de beraberlik yettiği için iki taraf da tempoyu fazla yükseltmedi ve ‘Önce kaybetmeyeyim' diye oynadı.

Fenerbahçe açısından bu maçta elde edilecek skordan çok futbolcuların performansı önemliydi. Yeni transferlerin de takıma katılmasıyla forma savaşının kapıya dayanmasının bazı futbolcuları olumlu etkilemesi gerekirdi. Ancak başta da söylediğim gibi maç öncesindeki amaç, keyifli futbol adına beklentiyi karşılamadı.

İkinciyarı biraz kıpırdanma oldu. İki takım da gol atmak için rakip kaleyi zorladı. Değişiklikler, soğuk havayı belki biraz ısıttı ama tribünler arzuladığı gol ve golleri göremeden evinin yolunu tutmak zorunda kaldı. Sonuçta Fenerbahçe ile Sivasspor bitime bir maç kala yarı finale çıktılar.

Sarı-lacivertli takımın iki yeni transferi Emre Belözoğlu ile Pierre Webo'nun büyük katkı yapacağını düşünüyorum. Emre'nin geri dönüşü bazı polemikleri belki beraberinde getirecek. ‘Madem geri alacaktın, neden gönderdin' diyenler de olacak. Bu görüşlere saygı duyuyorum ve geçmişten bir örnek ile transfere farklı bir bakış açısını sunuyorum.

Başkan Aziz Yıldırım, Mehmet Aurelio'yu ‘olmazsa olmaz' olduğu günlerde 300 bin euroluk pazarlık farkını inatla vermemiş ve yıllarca yeri doldurulamamıştı. Geçmişte yaşanan bu acı tecrübenin Fenerbahçe yönetimini ‘mantıklı' bir yaklaşıma taşıdığını görüyorum. Üstelik ne Emre gittiğinde Fenerbahçe için olumsuz bir ifade kullandı, ne de kulübü ve teknik heyetinden bir sitem duyduk.

Disiplin adına gönderilen Emre, açık bıraktığı kapıdan yuvaya geri döndü. Fenerbahçeli ruhuyla oynayan milli futbolcunun geçmişten gerekli dersi çıkaracağını da düşünürsek, doğru bir transfer olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek