SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uzunsüredir transferde sessiz gözüken F.Bahçe, gizli gizli yürüttüğü görüşmeleri son günlerde su yüzüne çıkardı. Ezeli rakibi G.Saray'ın yaptığı flaş transferler sonrası taraftarının baskı altına aldığı sarı-lacivertli yönetim, bombayı ise Atletico Madrid'den Emre Belözoğlu'yla patlattı.

YILDIZ GELSE NE OLUR!

Evet Drogba çok büyük bir isim. Sneijder de öyle. Onların ayarındaki futbolcular zaten dünya piyasasında bile çok zor bulunuyor. İşte böyle bir ortamda öyle sistematik bir hareket yaptı ki F.Bahçe, dünya yıldızı bir isim gelseydi bile taraftarı bu kadar mutlu etmezdi…

Kadıköy’ün kralı, taraftarın sevgilisi, camianın en sevdiği isimlerin başında gelen milli futbolcuyla anlaşma sağlayan F.Bahçe'de bu transferin mimarı başkan Aziz Yıldırım. Öyle ki geçen sezon kendisi cezaevindeyken kulüpten ayrılan 32 yaşındaki oyuncuyu, kendi özel isteğiyle geri getirdi Yıldırım.

KOCAMAN’I DA İKNA ETTİ

Ve bundaki başlıca sebep de takımın geçen seneki savaşçı ruhunu bir türlü yakalayamamasıydı. Bu yüzden oldukça sıkıntılı olan Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman'ın da bu süreçte dediklerini tam olarak gerçekleştirememesiyle, hocasının yolladığı ismi geri getirmek konusunda Kocaman'ı ikna etti.

Şimdi hem camia hem taraftar hem de F.Bahçeli futbolcular, Emre Belözoğlu'nun takıma dönmesinin çok büyük bir güç sağlayacağını ve herkesi tekrar birleştireceğine inanıyor.

NEDEN GİTMİŞTİ?

 

Emre Belözoğlu, geçen sezon Bursa deplasmanında Cristian'la ettiği kavga ve ardından Aykut Kocaman'la yaşadığı diyalog sebebiyle takımdan gönderilmişti. Kavga ettiği Cristian'ı devrede soyunma odasının kapısında bekleyen Emre'ye içeri girmesini söyler ama milli futbolcu dinlemez.

Bu sırada Emre'yi omzundan tutup içeriye iten Kocaman'ın eli Belözoğlu'nun kafasına çarpar ve Emre de bunu ‘vurma' olarak nitelendirip, “Sen kim oluyorsun da bana vuruyorsun?” diyerek ipini çeker. Kocaman, “Otur yerine terbiyesiz adam” dediği Emre'yi sezon sonunda da sözleşmesini uzattırmayıp yollamıştı.

ESAS SORUNU KAPTAN MIYDI?

Emre Belözoğlu'yla ilgili ilginç bir iddia var. O da Emre'nin esas sorununun Aykut Kocaman'la olmaması. Buna göre Emre, G.Saraylı olarak bilinmesinin ardından çocukluğundan bere taraftarı olduğu F.Bahçe'ye altın çağında döndüğünde kaptanlık pazubandını bekleyip, saha içi liderliğini almak istiyordu. Fakat kaptan da lider de Alex olunca 2. planda kaldı ve Sambacı'yla iyi anlaşamadı. Hatta Brezilyalılar'ın çoğuyla arası kötüydü.O varken Brezilyalılar doluydu, şimdi sadece Cristian var. İnsanın bu iddialara inanası geliyor!

YERİNİ DOLDURMAK İÇİN 16 MİLYON EURO HARCANDI Sezon başında Emre Belözoğlu'nun ayrılmasının ardından Salih Uçan, Mehmet Topal ve Raul Meireles'i kadrosuna katan sarı-lacivertliler, onun bölgesini doldurmak için tam 16 milyon euro harcamak zorunda kaldı. Önce 18 yaşındaki Salih'i 1.6 milyon euroya alan sarı-lacivertliler, ardından Mehmet Topal'ı 4.5 milyon euroya kadroya kattı. Son olarak da Meireles'e 10 milyon euro veren yönetim, bir türlü Emre'nin efektif oyununu geri getiremedi. Çözüm olarak da Emre geri geldi.