SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig takımlarından Beşiktaş ile yollarını ayıran Batuhan Karadeniz, menajeri Ahmet Bulut’un FIFA kuralları gereği bir oyuncunun sezon içinde ”üç takımda forma giyemez” kuralını atlamasıyla İspanya rüyasını ertelemek zorunda kaldı. Deportivo La Corunaile sözleşme imzalamaya İspanya’ya giden genç golcü, ortaya çıkan hata nedeniyle bonservisinin sahibi Eskişehirspor’a geri dönecek.

Batuhan Karadeniz, Beşiktaş ile bağlarını koparıp Deportivo La Coruna’ya imza atmak için bindiği uçaktan ineli henüz birkaç saat olmuştu ki çok önemli bir skandalla baş başa kaldı.
Zira genç oyuncu, sezona Eskişehirspor’a ile başlamış, Beşiktaş ile devam etmişti. La Liga ekibi Deportivo La Coruna’ya imza atacaktı ki FIFA engelini takıldı. UEFA, oyuncunun bir sezon içinde 3 farklı takımda forma giyemez kuralı ne Batuhan’ın ne de menajeri Ahmet Bulut’un aklına gelmişti.
Sabahın erken saatlerinde İstanbul’dan madrid uçağına binen genç oyuncu, daha yeni kulübünün binasına gelemeden İberya kariyerine nokta koydu.
Beşiktaş’ın sözleşmesini feshettiği genç oyuncu bonservisini elinde bulunduran Eskişehirspor’a geri dönecek.