SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ertuğrul Sağlam’ın istifasının ardınan sonra takımın başına Hikmet Karaman’ın geleceği iddiaları ortalığı karıştırdı. Gaziantepspor Kulübü, resmi bir açıklama yaparak yeşil-beyazlı kulübün yaptığı bu girişimin ‘ahlaksızca’ olduğunu belirtti.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın istifasının ardından Bursaspor Kulübü yöneticileri tarafından görevi başında olan Teknik Direktörümüz Hikmet Karaman'a transfer teklifi yapıldığı tüm kamuoyu tarafından bilinmektedir.

Büyük kurum olmak yasalara sporun etik değerlerine saygı duymakla bütünleşen bir kavramdır. Bursaspor gibi şampiyonluk yaşamış büyük bir camiayı yönetenler, sporun etik değerlerini anlayamadıkları gibi, bu camia'nın büyüklüğünün de farkında değillerdir. Görevi başında olan Teknik Direktör'e teklifte bulunmak etik olmadığı kadar, FIFA, UEFA ve Futbol Federasyonu yöneltmeliklerine bakıldığı zaman yasal bir suçtur.

Gaziantepspor Kulübü olarak, Teknik Direktörümüze yapılan bu saygısızca girişimi seviyesiz bulduğumuzu ve Bursaspor Kulübü yöneticileri tarafından etik olmayan ve ahlak dışı yapılan bu girişimi kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:13:24,