SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

11'de sahaya çıkacak olan 18 yaşındaki yıldız, oyun kurucu görevini üstlenecek. İkinci yarıda Beykan'ın da oynayacağı maçtan Kanarya 1 puan alırsa yarı finalin ardından liderliği de garantileyecek.

Ziraat Türkiye Kupası'nda yarı finale yükselmeyi garantileyen F.Bahçe, deplasmanda oynayacağı Sivasspor maçına liderliği garantilemek için çıkacak. A Grubu'nda 12 puanla lider durumda bulunan Kanarya, Sivas deplasmanından 1 puanla bile ayrılması halinde maçların bitimine 1 hafta kala grup liderliğini de garantileyecek.

Teknik direktör Aykut Kocaman'ın daha önceki kupa maçlarında olduğu gibi Sivasspor maçında yedek ağırlıklı bir kadroyu sahaya süreceği öğrenildi. Kocaman'ın özellikle son dönemde büyük çıkış yapan Salih Uçan'a sahadaki liderliği vereceği ve sorumluluğunu artıracağı öğrenildi. Salih 11'de oynayacak, diğer genç Beykan Şimşek ise 2. yarıda sahada olacak.

HÜCUMU YÖNETECEK

Aykut Kocaman, daha önce defalarca şans verdiği ve iyi verimle karşılaştığı Salih'e bu maçta daha çok serbestlik verip, hücum organizasyonlarını yönetmesine izin verecek. Yani Salih bu maçta takımın beyni olacak.