SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanyol basının önde gelen spor gazetesi AS'ın da bu gelişmeyi ilk kez duyuran AMK'yı kaynak gösterdiği transferler ilgili gelişmeler yaşanıyor. Teknik direktör Samet Aybaba'nın çok istediği Portekizli yıldız konusunda çalışmalarını sürdüren siyah-beyazlı yönetimin girişimlerini yoğunlaştırdığı öğrenildi.

Aybaba'nın Benfica, Chelsea, Lyon, Juventus gibi kulüplerde de top koşturan 31 yaşındaki futbolcunun tecrübesinden faydalanmayı planladığı kaydedildi. Bu sezon takımda beklediği kadar forma şansı bulamayan Tiago'nun da direkt olarak oynayacağı bir takımı istediği ve Kara Kartal'ın teklifini de sıcak baktığı belirtildi.

SIMEONE BIRAKMIYOR

Ancak Beşiktaş'ın önünde bu transferde önemli bir engel çıktı. Kırmızı-beyazlı ekibin teknik direktörü Diego Simeone'nin her ne kadar genelde 11'de oynatmasa bile Tiago'nun gidişine onay vermediği ifade edildi. Arjantinli çalıştırıcının, yedek de olsa Portekizli yıldızı takımın önemli bir parçası olarak gördüğü ve kalması için ikna etmeye çalıştığı bildirildi. Ama İspanyol ekibinin yönetiminin, Tiago'nun sezon sonunda bitecek kontratını yenilemediği için başarılı orta saha oyuncusunun ayrılmak istediği öne sürüldü.

Ersoy ÖZDEM / AMK