SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orduspor, transferde bir bomba daha patlattı. Mor-beyazlı ekip D.Kiev’in Nijeryalı stoperi Atanda Ayila Yussuf’u sezon sonuna kadar kiraladı.

Orduspor Başkanı Nedim Türkmen kulübün transferde izlediği yol hakkında yaptığı açıklamada,  ”1 Şubat tarihinde sona erecek ara transfer dönemine kısa bir süre kaldı. Bu tarihe kadar transferlerimizi gerçekleştireceğiz. Takıma iki yerli, iki de yabancı oyuncu katmış olacağız. Bu transferlerden biri de anlaşma sağladığımız Dinamo Kiev takımında oynayan defans oyuncusu Atanda Ayila Yussuf. Bu oyuncuyu 6 aylığına takımımıza kiraladık. Nijeryalı oyuncunun takımımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ayrıca devre arasında transfer yapmanın zorluğuna da değinen Türkmen,  ”Hiçbir takım oynayan oyuncusunu vermek istemiyor. Almak istiyorsanız çok büyük bedeller ödemek zorunda kalıyorsunuz. Arjantin’in 2’inci Ligi’nde oynayan bir futbolcuya talip olduk. Bonservis bedeli normal rakamından çok yukarılara çıkarıldı. Bu nedenle söz konusu oyuncudan vazgeçtik” dedi.

Yayınlanma Tarihi:14:35,