SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bugünkü maçın kendileri açısından grup birinciliği için önemli olduğunu anlatan Kocaman, ”Sivasspor da özellikle bizi yenerek, büyük bir moral takviyesi yapabileceğini, belki olabilirse az da olsa grup birinciliğini düşünüyordu. Maçın son 15-20 dakikasına kadar bu görüntüler vardı. Biz kazanmak için oynadık, Sivasspor da kazanmak için oynadı. Bütün hamlelerimizi bu şekilde yaptık. Gruptan lider olarak çıktığımız için son derece sevinçliyim” diye konuştu.

‘GALATASARAY’A HAYIRLI OLSUN’

Aykut Kocaman, ”Galatasaray'ın transferleriyle ilgili bir yorum yapmak ister misiniz” şeklindeki soruyu ise şöyle yanıtladı: ”Hiçbir yorum yok, hayırlı uğurlu olsun. Zaman herkese doğruları yanlışları gösterecektir. Günübirlik, Galatasaray için söylemiyorum bunu. Hayırlı olsun, güçlü transferler yaptılar, güçlü isimler aldılar. İlerleyen zamanda neyin ne olduğunu çok daha net bir şekilde göreceğiz. Doğru mu yaptık, yanlış mı yaptık göreceğiz.”

‘EMRE BELÖZOĞLU BİTMEYEN BİR TRANSFER…’

Bir basın mensubunun Emre Belezöğlu'nun Fenerbahçe'ye yeniden dönüp dönmeyeceğini sorması üzerine Kocaman, şöyle konuştu: ‘‘Bu bitmiyor bizde, bunu toparlayabilsek daha iyi olacak gibi ama maalesef böyle devam ediyor. Transferler kamuoyunu çok daha fazla ilgilendiriyor. Sizin de söylediğiniz gibi transferler bitmedi. Bitmeyen transferlere ilgili bir şey söylemek doğru değil. Olduktan sonra çok açık ve net cümlelerle düşüncemi ortaya koyarım. Bugünlük affınızı rica ediyorum. Bitmeyen bir transfer, olmayan bir transfer, sözleşmeli bir oyuncu için şu anda konuşmanın mantığı yok. ‘Mantığı yok' demeyim, doğru olmaz, yanlış olur.”

Kupa maçlarının bir yük olup olmadığı ile ilgili bir soru üzerine Kocaman, kupanın statüsüyle ilgili bir tartışma olabileceğini ve tartışılması gerektiğini belirtti.

Kocaman, Ziraat Türkiye Kupası'nda daha önce de grup maçlarının yapıldığını hatırlatarak, ”Başka takımlarda teknik direktörlük yaparken de sezon içinde oyuncularımıza daha fazla maç oynatmamız gerektiğini söyleyen teknik direktörlerdenim. Ancak bu tarafıyla başka bir boyuttayız. Fenerbahçe takımının başındayken maç trafiği yüksek oluyor. Bununla beraber bu tartışmaya açık bir konu, tartışılmalı. Bence maç trafiğinin fazla olması ilk zamanlarda insanları sıkıntıya sokuyor ancak ilerleyen zamanlarda yeni Salihler, farklı farklı isimler, ligde uzun zaman verilemeyen oyuncularımızı forma sokmak açısından çok faydalı” ifadelerini kullandı. Bir gazetecinin, ”Ara transferde 3-4 oyuncu daha gelebilir mi” şeklindeki sorusunu Kocaman, ”O kadar olacağını tahmin etmiyorum. Kritik bölgelere arayışlarımız var. Ancak sonuçlanmadığı için isimleri vermek çok sağlıklı ve doğru değil” yanıtını verdi.