SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-kırmızılı ekip Inter’den Wesley Sneijder’i transfer ettikten sonra kadrosuna Çin takımlarından Shanghai Shenhua’dan dünyaca ünlü yıldız Didier Drogba’yı kattığını açıklamıştı Ancak Shanghai Shenhua takımı resmi internet sitesinden yaptığı bir açıklama ile transferin kendilerini çok şaşırtıtğını ve konuyu FIFA’ya taşıyacaklarını duyurdu.

Kulübün resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: “Kulüp olarak şok içindeyiz. Drogba hala Shanghai Shenhua Kulübü’ün bir parçası. Kontratın geçerlilik süresi hala devam ediyor. Biz kendi haklarımızı korumak için kanıtlarla birlikte olayı FIFA’ya taşıyacağız.”

Drogba daha önce de FIFA’ya Çin’de futbol oynanmayan dönemde başka bir ligde oynamak istediği için başvuruda bulunmuş ancak bu talebi kabul edilmemişti.

Konuyla ilgili henüz FIFA ve Galatasaray Kulübü bir açıklama yapmadı.

RAHATLATAN AÇIKLAMA

Galatasaray’ın dünyada yankılanan Drogba transferinde eski takımı Shangai Shenhua’nın yaptığı ilginç açıklamalardan sonra, transferi gerçekleştiren Menajer Ceylan Çalışkan’ın dün NTV Spor’da yaptığı açıklamalar bu konudaki soru işaretlerini kafalardan sildi.

Menajer Çalışkan, açıklamarında  Galatasaray cephesini endişelendiren bir durumun olamadığını, ayrıca Drogbanın sözleşmesinde ki  “Parası 1 ay ödenmezse sözleşme tek taraflı fesih edilebilir”maddesinden yararlandığını belirtti.

Yayınlanma Tarihi:12:11,