SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray dünyaca ünlü yıldız isim Didier Drogba’yı kadrosuna katarak sadece Türkiye’de değil tüm dünyada ilgi odağı haline gelse de gün içinde futbolcunun Galatasaray’da forma giymesinde eski kulübüyle yaşadığı sorunların engel olacağı iddia edilmişti.
Fildişi Sahilli futbolcu Çin’de formasını giydiği Shangai Shenhua’dan alacakları 3 ay ödenmediği için sözleşmesini tek taraflı olarak feshederek ayrılmıştı. Ancak Shangai ekibi oyuncunun bonservisini vermeyerek transferde önemli bir pürüz çıkarmıştı. Bunun üzerine harekete geçen Galatasaray gerekli işlemleri başlattı. Sarı-Kırmızılı kulübe yakın bir isimden alınan bilgiye göre yıldız futbolcunun Galatasaray formasını giymesinde pürüz olmadığı öğrenildi.
İşte gerçekler; 
Konuyla ilgili olarak Galatasaray yönetimine yakın ve isminin açıklanmasını istemeyen kişinin yaptığı açıklamada “Drogba’nın Sarı-Kırmızılı formayı giymesinde pürüz yok” açıklamasını yaparken sözlerine şöyle devam etti;
“Futbolcu sözleşmesi gereğince 3 ay boyunca alacaklarını tahsil edemedi ve sözleşmesini tek taraflı feshetme hakkını kullandı. Bu işlem hem Çin Futbol Federasyonu hem de FIFA’nın ilgili kurumlarına iletildi. Teknik olarak Çin Futbol Federasyonu’nun ‘uluslararası transfere izin verir’ yazısını göndermesi gerekir. Eğer beklediğimiz yazıyı göndermezlerse FIFA’dan geçici lisans çıkartarak oyuncuyu oynatacağız. Bunla ilgili başvurumuzu da dün FIFA’ya yaptık. Olur da Çin Futbol Federasyonu 7 gün içerisinde belgeyi vermezse FIFA devreye girecek. En geç 15 gün içinde FIFA prosedürü başlattıktan sonra futbolcunun lisansı çıkarılacak. Buna %99 değil %100 diyebiliriz. Maksimum 15 gün dedik ama hatırlayalım Ribery sözleşmesini tek taraflı feshedip FIFA’ya başvurduğunda 4. günde geçici  lisansı almıştı. Endişelenecek bir şey yok.
trtspor.com.tr
Yayınlanma Tarihi:11:10,