SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

BULVAR

30 Ocak 2013

Türk futbolunda son 3 gün; -Bursaspor'un yeni teknik direktörü Maradona oluyor! -G.Saray, Sneijder'den sonra 2. bombayı patlattı: Drogba. -F.Bahçe, Bienvenu'nün kiralandığını borsaya bildirdi. -Markus Merk'ten Melo yorumu; “tükürmeye teşebbüs!” -Şenol Güneş istifa etti! -Kuyt ve Meireles galibiyeti gece alemlerinde kutladı! -Aziz Yıldırım: “O çakallara pabuç bırakmam!” -Tolga Özkalfa uçakta tartışma yaşadığı yolcunun inmesini istedi fakat uçağın pilotu da -Özkalfa'ya hesap sordu! Yıldız transferleri ligimizin değerini yükseltiyor, yayıncı kuruluş Ünal Aysal'a teşekkür yazısı göndermeli! Adnan Öztürk'e savaş açan F.Bahçe Yönetimi soruyu resmi siteden yöneltti; “Meireles konusunda kendi televizyon kanallarında teyit edilmemiş görüntüler üzerinden özel program yapan Ali Dürüst ve Refik Arkan'ın 2. Başkan/Başkan Yardımcısı sıfatlarıyla, tüküren oyuncuları hakkında özel program yapacak mı?” Samet Aybaba, Batuhan'dan yana umudu kalmadığını ve artık kendisine forma vermeyeceğini açıkladı. Ertuğrul Sağlam, Bursa'ya gözyaşlarıyla veda etti. Tesislere gelen taraftarlar “seni üzenler hesap verecek” diye bağırdı. Dentinho'nun yüzü ilk maçta gülmedi. Kendisine “Belhanda mı Sneijder mi?” diye sorulan Yobo, gülümseyerek cevap verdi; “Sneijder kim?” Şırnak'ta önceki gece Gaffar Okkan Caddesi üzerinde bulunan halı sahada maç oynandığı sırada 3 metre yüksekliğindeki istinat duvarı top oynayanların üzerine devrildi. 7 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.

Uzar gider, keselim. Gündeme oturan bir tükürük vardı yine. Kendi suratımıza tükürdüğümüz. Bir de yalnız son maddenin ciddiyeti gerçekti futbola dair, o da bir çöküş ve ölüm haberi… Ne kadar ironik değil mi? Ben bugün bir yazı yazacaktım ama unuttum.

İngilizler’in bir lafı vardır, “Bulvar gazetesi…” Futbolun içindeki her birey asparagas ve spekülasyonla yaşayan Bulvar gazetelerine döndü artık. Kimse “Türk futbolunda heyecan kalmadı” demesin. Çoktan boyumuzu aştı!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek