SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Göksu Üçtaş, yaptığı açıklamada, cimnastik branşının diğer spor branşları gibi olmadığını belirterek, ”Sakatlıklarım en üst seviyede ve dönme şansım çok az” dedi.

Cimnastikte verim alma yaşının 16-20 arasında olduğuna dikkati çeken Üçtaş, ”Bizim branşta erken yaşta madalya alırsınız. Diğer sporlarda yaş grubu 23-30 arasıdır. Yapacaklarımı o dönemde yaptım. Sakatlıklarım en üst seviyede ve dönme şansım çok az. Yapmam gereken herşeyi yaptım. Dünyada ve Akdeniz Oyunları’nda madalyalar aldım. Olimpiyatlara da gittim. Hayal ettiğim herşeyi yaptım. Cimnastikte görevimi tamamladığımı düşünüyorum.” diye konuştu.

”FEDERASYON İŞİMİ KOLAYLAŞTIRDI”

Aktif sporu bırakmasında federasyonun hiçbir etkisi olmadığını dile getiren milli cimnastikçi, ”Federasyon işimi kolaylaştırdı” dedi.

Göksu Üçtaş, ”Federasyonla benim aram her zaman iyiydi. Federasyon başkanı bize her zaman destek oldu. Yeni başkan Suat Çelen, bize her türlü desteği sağladı. Birebir bizimle konuştu. Kendisi, ‘ne istiyorsunuz, nasıl yardımcı olabiliriz’ diye bizlere yaklaştı. Federasyonla ilgili hiçbir sıkıntım yok. Aksine işlerimi her zaman kolaylaştırdılar.” dedi.