SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Derbinin hakemi Tolga Özkalfa raporuna tükürüğü görmediğini, yardımcısının ikazıyla Melo'yu attığını ve ağır tahrik olduğunu yazdı. Ceza 2 maça kadar inebilir.

TT Arena'daki derbide düdük çalan hakem Tolga Özkalfa'nın raporu ortaya çıktı. Maçın 61. dakikasında Melo'yu, Oğuzhan'a tükürdüğü gerekçesiyle ihraç eden Özkalfa olayı görmemiş, Yardımcısı Cem Satman'ın uyarısı ile olayı 3 kez teyit ettiğini yazan Özkalfa bunun üzerine Melo'ya kırmızı kart çıkartmış. Brezilyalı'nın bilmediği bir lisanla konuştuğu için ne dediğini anlayamadığını belirten başarılı hakem, sportmenliğe aykırı bir durum olmadığının altını çizdi. Raporda Melo'yu kurtaran konu ise “Ağır tahrik'' oldu. PFDK'nın 13. maddesine göre tahrike maruz kalan oyuncunun cezasında indirime gidiliyor.

ÖZKALFA KOKPİTE KAÇTI!

Tükürdüğü için talimatnameye göre en az 4 maç ceza alması beklenen Melo, 2 maçla kurtarabilir. Öte yandan Özkalfa mücadele bitiminde uçakla İzmir'e giderken G.Saray'lı taraftarların sözlü tacizine uğradı. Uçakta kendisine Melo'ya haksız yere kırmızı kart gösterdiği gerekçesiyle hakaret edilen Özkalfa kokpitte misafir edildi.

‘TÜKÜRMEDİM’

Yaşanan tüm gelişmeleri takip eden Melo karşılaşmanın ardından twitter'dan kullandığı kelimeleri yönetime de söyledi. Çocukları üzerine yemin eden Melo defalarca ‘'Tükürmedim'' dedi. Brezilyalı oyuncunun sözlerine inanan yönetim de bu doğrultuda harekete geçti.

KEYFİ YERİNDE!

Gördüğü kırmızı karta karşın Brezilyalı futbolcunun keyfine diyecek yok. ‘twitter' hesabından Beşiktaş maçında kendisinin de yer aldığı bir gol sevincini paylaşan Sambacı, ‘'Zafer zafer zafer. Hahahaha'' yazdı.

İLK VUKUATI DEĞİL

Melo her ne kadar tükürmediğini iddia etse de vukuatları azımsanmayacak kadar çok. 11 Eylül 2011'de Belediye maçında Mahmut Tekdemir'e kafa atan Melo, 20 Kasım 2011'de İnönü'de Beşiktaş taraftarına hareket yaptığı gerekçesiyle 1 maç men cezası almıştı. 7 Nisan 2012'de ise takım arkadaşı Riera'ya saldıran Melo'nun dosyası bir hayli kabarık.

GALATASARAY İTİRAZ EDECEK

Melo'nun tükürdüğü iddia edilen görüntüleri isteyen sarı-kırmızılılar cezaya itiraz etmeye hazırlanıyor…

Felipe Melo'nun gördüğü kırmızı kart sarı-kırmızılı yönetimi harekete geçirdi. Oyuncusunun sözlerine inanan yönetim, görüntülerde de Melo'nun tükürmediğinin belli olduğunu düşünerek Brezilyalı oyuncunun kırmızı kartı için itiraz etmeye hazırlanıyor. Yayıncı kuruluştan olayın görüntülerini talep eden yönetim bugün yapılacak toplantıda durumu ele alacak.

RAUL MEIRELES ÖRNEĞİ

Fenerbahçe’nin Portekizli yıldızı Raul Meireles'in olayını da örnek göstermeye hazırlanan sarı-kırmızılılar yaşanan haksızlığın ortadan kaldırılacağına inanıyor. Bilindiği gibi F.Bahçeli futbolcunun cezası 11 maçtan 4'e inmişti. Talimatlara göre tüküren bir futbolcunun 4 ile 6 maç arasında ceza alacağı düşünülürse, Brezilyalı yıldızın yokluğunda Aslan'ı zor günler bekliyor.

SÖZLÜ SAVUNMA VERECEK

Melo’nun cezasını en az hasarla atlatmak isteyen G.Saray Yönetimi sözlü savunma talep edecek. Brezilyalı yıldızın kendisini sözlü olarak daha iyi savunacağını düşünen sarı-kırmızılılar sıkıntı yaşamak istemiyor.

FUTBOLCULAR SAHİP ÇIKTI

Brezilyalı futbolcuya en büyük destek takım arkadaşlarından geldi. Gördüğü kartlarla adeta adı sabıkalıya çıkan Brezilyalı oyuncunun tükürmediği konusunda ısrar eden sarı-kırmızılı futbolcular, Melo'ya sahip çıktı. Bu konuda herkes Sambacı'ya sonuna kadar destek veriyor.

Yayınlanma Tarihi:16:00,